Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bülbülzade Vakfı Bir Yılını Değerlendirdi

Bülbülzade Vakfı Bir Yılını Değerlendirdi

0
Bülbülzade Vakfı Bir Yılını Değerlendirdi

Bülbülzade Vakfı komisyon başkanları ve gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen istişare toplantısında son bir yılda yapılan faaliyetler değerlendirildi.

Bülbülzade Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Aile Eğitimi Komisyonu, Akademik Destek Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Esnaf Komisyonu, Evde Karakter Eğitimi Komisyonu, Kadınlar Komisyonu, Kültür Komisyonu, Mali Komisyon, Teknik Elemanlar Komisyonu, Ortaöğretim Komisyonu, Öğretmen Komisyonu, Semtler Komisyonu, Sosyal İşler ve Yardım Komisyonu, Suriye Yardım Komisyonu, Yetim Komisyonu, Yüksek Öğretim Komisyonu’nun başkanlarının ve gönüllülerinin katılımıyla yapılan istişare toplantısında son bir yılda yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Gelecek yıl yapılacak faaliyetlerinde tartışıldığı istişare toplantısına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, mütevelli heyeti üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında yapılan istişare toplantısında komisyon başkanları son bir yılda yapılan faaliyetleri anlatarak gelecek yıl yapacakları faaliyetleri istişare etme imkânı buldular.

Aldemir: Amacımız Arzın İmarına ve Neslin Islahına Katkıda Bulunmaktır

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir istişare toplantısı sonunda yaptığı değerlendirme konuşmasında; “Bülbülzade Vakfı olarak amacımız “Arzın imarı ve neslin ıslahı”na katkıda bulunmaktır. Mesela içinde bulunduğumuz mekân bundan 5 yıl öncesine kadar bakımsız, çorak bir araziydi. Burada el birliği ile yaptığımız çalışmalar neticesinde şuanda burada 30 bin ağaç var. Burada olduğu gibi bizler birlikteliğimizden yol azığı ediniyor, yolumuzu aydınlatan tecrübeler kazanıyoruz. İlimizin her noktasında sürdürdüğümüz çalışmalarımızı ameli salih olarak Allah’ın rızasını kazanma yolunda birer basamak olarak görüyoruz. Adeta iz olmak, yol olmak, yol yoksa yol açmak için yüreklerini birleştirmiş insanlarız. Bunu yaparken hikmetin, erdemin faziletin arayışı içindeyiz.” dedi.