Bülbülzade Vakfı Bayramlaşması 2. Gün Yapıldı

0
169

Bülbülzade Vakfı’nın Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programı bayramın 2. günü Eğitim ve Hizmet Merkezi’nin avlusunda yapıldı.

Bülbülzade Vakfı’nın Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programı bayramın 2. günü olan 16 Haziran Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nin avlusunda yapıldı.

Bayramlaşma programına; Bülbülzade Vakfı mütevelli heyeti üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları, STK temsilcileri, Suriye ve Filistin’den misafirler ve çok sayıda gönüllü katıldı. Bayramlaşma programında katılımcılar birbirleriyle bayramlaşma, hasret giderme ve hasbihal etme imkânı bulurken, ilimiz, ülkemiz ve dünya gündeminde öne çıkan konular hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Bayramlaşma programı dolayısıyla bir konuşma yapan Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar; “Allah’a hamdolsun güzel bir bayram geçiriyoruz. Dün sosyal medyada yayınlanan fotoğraflar vardı, çoğunuz fark etmişsinizdir. Moskova’da bayram namazı Moskova Merkez Camisinin kapasitesinin 20 katına çıkmış. Caminin 8 bin kişilik olduğunu düşünürseniz Moskova’daki namazı tahayyül edebilirsiniz. Hakeza Londra’da, baskıların yoğun olduğu Tacikistan’da, Kırgızistan’da, Roma’da, Nijerya’da yoğun bir dini hassasiyet, yoğun bir bayram sevinci yaşanmıştır. Nijerya çok önemli, çünkü 50 yıl önce Müslümanlar çoğunlukta iken 50 yıl sonra misyoner çalışmalarıyla Müslüman nüfus azınlığa düşmüştür. İlk defa geçen sene 2017 yılının Ramazan Bayramında yapılan bir istatistikte önümüzdeki 10 yıl içinde Müslümanların tekrar Nijerya’da çoğunluğu elde edeceği hesaplanmıştır. Daha sevindirici bir gelişme ise Müslümanların Nijerya’nın mayasını mayaladığını söyleyebiliriz. Esas bayramlar niteliğimizin, kalitemizin artacağı bayramlardır. Rabbim bizleri insanlık ailesine katkı vereceğimiz bayramlarda bulunmayı nasip eylesin” dedi.

Suriyeli misafirler adına söz alan İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki ise; “Suriyeliler Türk kardeşlerinin iyiliklerini hiçbir zaman unutmayacaklar. Çünkü Suriye milletinin yanında sürekli siz durdunuz. Bu da bizim boynumuzun borcu olacaktır. Yakında Suriye’de huzur olur ve sükûnet olur, biz de oraya döneriz inşallah. Sizi de orada bizim köylerimizde, bizim şehirlerimizde misafir ederiz” şeklinde konuştu.

Bayramlaşma programı konuşmaların ve hasbihallerin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz