Bülbülzade Öğrencileri İftarda Buluştu

0
142

Bülbülzade Vakfı Orta Öğretim ve Yüksek Öğretim öğrencileri düzenlenen iftar programı ile bir araya geldi.

19 Temmuz da Cuma günü Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde yapılan iftar programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Yüksek Öğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Âdem Er, Bayanlar Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Gülhan Dinç, Aile Eğitimi Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, Eğitim Yöneticileri, Komisyon Üyeleri, Gönüllüler ve 300 civarında öğrenci katıldı.

Ortaöğretim öğrencilerimizden Furkan Yaşar’ın sunumuyla yapılan iftar programı Halil İbrahim Gümüştekin’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Âdem Er geldi. Konuşmasında Sivil Toplum Kuruluşlarında gençlik çalışmalarının önem değinen Er, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizler gençleriz. Gençliğin çözülmesi gereken bir problem bir sorun olarak değil, yönlendirilmesi gereken potansiyel bir güç olarak görmekteyiz. Hayâ ve ilmi kuşanmış, farklı bakabilen, sorgulayabilen, ufku yaşadığı coğrafyanın dışına taşan bir gençlik önceliyoruz. Yanı başımızda Twitter ve Facebook üzerinden harekete geçen başat aktörü konumunda olan gençlik karşımıza aldığımız bir sorunun adı değil, yanımızda hissettiğimiz bir gücün adıdır. Bizler Peygamber efendimizin sorumluluğunu sırtımızda taşımaktayız. Bizler bezm-i âlemde verilen bu sorumluluğun, insan olmanın, akıl ve vicdan sahibi olmanın yüklediği bir sorumluluğu yerine getirmekteyiz. Söz medeniyetinin çocukları olarak kadim sohbet geleneğinden beslenen bizler için en güçlü damar ders halkalarımızdır. Her birimizin dâhil olduğu, şekillenip yeni bir kişilik kazandığı ders halkalarımızı önemsiyoruz. Özellikle içinde beslendiğimiz, bilgilendiğimiz, bilinçlendiğimiz ortamlar olarak addediyoruz. Yeni dostlukları, kardeşlikleri bu kapılarda buluyoruz ve bulmaya devam edeceğiz.” dedi.

Adem Er’in konuşmasından ardından Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim üyesi Gülhan Dinç tarafından selamlama konuşması yapıldı. Konuşmalarının ardından İbrahim Polatbilekin okuduğu şiirin ile program sona erdi.