Bu Toplumun Seni Anlamaya İhtiyacı Var Ya Resulallah

0
177

Hatay Kardelen Aile Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde farklı bir etkinliğe imza attı.

Hatay Kardelen Derneği 05-06 Nisan 2013 (Cuma-Cumartesi) tarihlerinde Antakya Köprübaşı (Ulu Camii Önü)’da “Bu Toplumun Seni Anlamaya İhtiyacı Var Ya Resulallah” üst başlıklı bir stand açtı. Stantta açılan “Ümmetin Peygamberine Bakışı” konulu deftere halkımızın düşünceleri alındı. Ayrıca standı ziyaret edip, görüşlerini paylaşan herkese “O’na Yolculuk” kitabı hediye edildi.

Standın açılışında bir açıklama yapan Hatay Kardelen Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Ağca: “Hastalığından, yatağı ile et tırnak olmuş, yıllarca yatalak kalmış bir hasta için şifa ve sağlık ne demekse; Hasretinden göz pınarları kurumuş, gurbet acısı çeken bir annenin yavrusuna kavuşması ne anlam ifade ediyorsa; Günlerdir aç kalan bir miskinin leziz bir sofrayla baş başa kalması neyse; Çöllerin sıcağında kuraklıktan yüreği bile çatlamış bir yolcunun suya kavuşması ne demekse; Müebbet hapse mahkum olan bir mahkumun özgürlüğüne kavuşması ne anlam ifade ediyorsa ve yürek taşıyan her insan için tüm bunlar ne anlatıyorsa; Gönüller sultanı efendimiz Hz. Muhammed (sav)’ın peygamber olarak gelişi tüm bunların ötesinde ve üstesinde bir anlam taşır.

O, insanlığın yitirdiği hikmeti belletmek, erdemi hatırlatmak için Allah tarafından insanlığa bahşedilmiş en büyük lütuftur. O’nu anlamak, O’nu örnek edinebilmek şereflerin en yücesidir. O’nun eşsiz önderliği, kainatın kıvrandığı susuzluğa sağanak, aleme rahmettir. O’nun yolunda olmak en doğru istikamettir.

Bu gün yeryüzünün her noktasında adı Muhammed, gönlü Muhammed olan milyarlarca gönüldaşı, O’na yolculuk yaparak hayatına anlam katıyor.”