Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bu Ramazan’da Çalınacak Çok Kapımız Var

Bu Ramazan’da Çalınacak Çok Kapımız Var

0
Bu Ramazan’da Çalınacak Çok Kapımız Var

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonunun her yıl Ramazan ayında organize ettiği Ramazan Yardımları için hazırlıklar devam ediyor.

 

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonunun her yıl Ramazan ayında organize ettiği Ramazan Yardımları için hazırlıklar devam ediyor. 15 Bölgeye ayrılan ilimizde bu sene 1.821 ailenin evleri ziyaret edilerek ihtiyaç sahibi ailelere giyim ve gıda kartları dağıtılacak. 8 Ramazan ‘da başlayacak olan Ramazan Yardımları 27 Ramazan’da sona erecek. İlimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarına 5’er aile kontenjanı verilen yardım organizasyonumuzda ayrıca Şahinbey ve Şehitkâmil ilçelerimizdeki cami imam hatiplerine de 3’er aile kontenjanı verilecek. Son iki gün ise Suriyeli mültecilere ailelere ayrılacak. 2.200 Suriyeli aileye giyim ve gıda yardımı yapılacak.

Ürün Temini

Yardım Komisyonumuz tarafından Ramazan Yardımları öncesi ilimizdeki esnaflar gezilerek Vakfımızın yardım çalışmalarımız hakkında bilgi veriliyor. Hayır sahipleri tarafından yardım merkezimize bağışlanan ürünler barkotlanarak stoklarımıza dâhil ediliyor. Barkotlanarak stoklarımıza aldığımız ürünler yardım merkezimizdeki özel yazılım sayesinde isteyen hayır sahipleri tarafından nereye verildiğini internet üzerinden takip edilebiliyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Öncelikle ihtiyaç sahibi aileler kendileri gelerek veya gönüllülerimiz tarafından önerilerek kayıtları vakfımızda yapılıyor. İlimiz genelindeki 153 mahalleyi 15 bölgeye ayıran vakfımız her yıl ramazan ayından önce bu aileleri taramaya başlıyor. Tarama sonucunda ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere giyim ve gıda kartları ve yardıma gelecekleri gün ve saat aileye bildiriliyor. Yardım günü ve saatinde yardım merkezimize gelen aileler yardım mağazamızdan alışveriş yaparmışçasına ihtiyaçlarını kendi ellerliyle karşılıyorlar. Giyim ihtiyaçlarının yanında gıda ihtiyaçları da karşılanan aileler evlerine rencide olmadan, gönül rahatlığı ile dönüyorlar. Böylece özellikle çocuklar Ramazan Bayramına yeni kıyafetleri ile girmiş oluyorlar.

 

Bu çalışmalara sizin de katkınız olmasınız istiyorsanız 0342 231 46 94 numaralı telefonu arayarak ayni ve nakdi yardımda bulunabilirsiniz.

 

Nakdi yardımlarınız için;

Kuveyt Türk Katılım Bankası Gaziantep Karagöz Şubesi Hesap No: 645644-2

IBAN Numarası: TR93 0020 5000 0006 4564 4000 02

Unutmayın bu Ramazan’da çalınacak çok kapımız var…