Bu Ramazan’da Çalınacak Çok Kapı Var

0
Bu Ramazan’da Çalınacak Çok Kapı Var

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonunun her yıl Ramazan ayında organize ettiği Ramazan Yardımları için hazırlıklar başladı.

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu tarafından organize edilen Ramazan yardımları hazırlıkları Yardım Komisyonumuzun nezaretinde devam ediyor. 15 Bölgeye ayrılan ilimizde bu sene 1123 ailenin evleri ziyaret edilerek ihtiyaç sahibi ailelere giyim ve gıda kartları dağıtılacak. 10 Ramazan ‘da başlayacak olan Ramazan Yardımları 27 Ramazan’da sona erecek. İlimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarına 5’er aile kontenjanı da verilen yardım organizasyonumuzda ayrıca Şahinbey ve Şehitkâmil ilçemizdeki cami imam hatiplerine de 3’er aile kontenjanı da verilecek.

Ürün Temini

Yardım Komisyonumuz tarafından Ramazan Yardımları öncesi ilimizdeki esnaflar gezilerek Vakfımızın yardım çalışmaları hakkında bilgi veriliyor. Hayır sahipleri tarafından yardım merkezimize gönderilen ürünler barkotlanarak stoklarımıza dâhil ediliyor. Barkotlanarak yardım stokumuza dâhil edilen ürünler yardım merkezimizdeki özel yazılım sayesinde isteyen hayırsever tarafından hangi aileye verildiğini internet üzerinden görmesine olanak sağlıyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Öncelikle ihtiyaç sahibi aileler kendileri gelerek veya gönüllülerimiz tarafından önerilen ailelerin kayıtları vakfımızda alınıyor. İlimiz genelindeki 127 mahalleyi 15 bölgeye ayıran vakfımız her yıl ramazan ayından önce bu aileleri taramaya başlıyor. Tarama sonucunda ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere giyim ve gıda kartları ve yardıma gelecekleri gün ve saat aileye bildiriliyor. Yardım günü ve saatinde yardım merkezimize gelen aileler yardım mağazamızdan alışveriş yaparmışçasına ihtiyaçlarını kendi ellerliyle karşılıyorlar. Giyim ihtiyaçlarının yanında gıda ihtiyaçları da karşılanan aileler evlerine rencide olmadan gönül rahatlığı ile dönüyorlar. Böylece özellikle de çocuklar Ramazan Bayramına yeni kıyafetleri ile girmiş oluyorlar.

Bu çalışmalara sizin de katkınız olmasınız istiyorsanız 0342 231 46 94 numaralı telefonu arayarak veya ayni ve nakdi yardımda bulunabilir veya Kuveyt Türk Katılım Bankası Gaziantep Karagöz Şubesi Hesap No: 645644-2 IBAN Numarası: TR93 0020 5000 0006 4564 4000 02 nolu hesaplara bağışta bulunabilirsiniz.

Unutmayın bu Ramazan’da çalınacak çok kapımız var…