Bölge Ziyaretleri Devam Ediyor

0
163

Anadolu Platformu ve Anadolu Öğrenci Birliği Hizmet İçi Programı ve ziyaretleri devam ediyor

Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi KILIÇPARLAR, genel sekreter Mehmet ALPCAN, II. Bölge Sekretaryasından Mahmut ERASLAN ve Anadolu Öğrenci Birliği Başkan Yardımcısı Necati KARATAŞ hizmet içi programı çerçevesinde18–25 Mart tarihleri arasında üye kuruluş ve Platform gönüllülerini ziyaret bağlamında bilgilendirme toplantılarını gerçekleştirdi.

Heyet ziyaretlerine ilk olarak Adana’dan başladı. Adana Ülfet Der’i ziyaret eden heyet Adana 5 Ocak Meydanı’nda Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi öğrencilerince açılan  fotoğraf sergisini dolaştı.

18-25 Mart Suriye Halkı ile Dayanışma Etkinlikleri çerçevesinde Suriye direnişinin yıldönümü çerçevesinde açılan sergiyi dolaşan Koordinasyon Kurulu Üyeleri açılan fotoğraf sergisi ile alakalı bilgileri öğrenci temsilcileri Murat GUTNU ve Ebru BOZKURT  bilgi aldılar.

Heyet 18 Mart 2013 tarihi akşamında Karaman’da faaliyet gösteren Erdem Derneği’nden Yöneticiler ile dernek binasında bir araya geldiler. Yapılan görüşmelerde Erdem Der’in yapmış olduğu Evde Karakter Eğitimi, Orta Öğretim çalışmaları ve Suriye yardım organizasyonları hakkında bilgiler aldı. Üniversite öğrencileri ile kahvaltıda bir araya gelinerek gençlerin üniversite çalışmalarının önemi üzerinde duruldu.

19 Mart 2013 Salı günü Anadolu Öğrenci Birliği Konya şubesi öğrencilerinin açmış olduğu Suriye Direnişinin yıldönümüne destek mahiyetindeki fotoğraf sergisini ziyaret eden heyet üniversite öğrencilerinin yapmış olduğu basın açıklamasına da katıldılar daha sonra akşam programında Konya’nın sivil toplum çalışmalarının gerekliliğine inanan dostlarla bir araya gelerek hasbıhalde bulunuldu.

20 Mart 2013 Çarşamba günü Isparta’nın Yalvaç ilçesindeki öğretmenlerin sürdürmekte olduğu ve Memur Sen’in başlatmış olduğu Serbest Kıyafet uygulaması ve Sivil İtaatsizlik eylemine destek mahiyetinde Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KILINÇ’ı ve Eğitim Bir. Sen. Temsilcilerini ziyaret etti. Daha sonra Isparta merkezinde bulunan Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri ile öğle yemeğinde bir araya gelen heyet buradaki sivil toplum örgütü sorumluları ile de görüşmelerde bulunarak Uşak’a geçti.

Uşak’ta faaliyette bulunan Anadolu Platformu üye kuruluşlarından Ebrar Derneği’nin Yönetim Kurulu ve Komisyon Üyeleri ile bir araya gelindi. Yapılan toplantı da “Aidiyet ve Temsiliyet Bilinci” başlıklı sunumu Genel Sekreter Mehmet ALPCAN, “Kurumsal Sorumluluklarımız” başlıklı sunumu ise Başkan Yardımcısı Gazi KILIÇPARLAR yaptılar. Karşılıklı soru-cevap ve mütalaalar ile devam eden toplantı; önümüzdeki dönemde siyasetten eğitime her alanda sivil toplumun belirleyici olacağı ve bu konuda hazırlıklı olmamızın zorunlu gerçekliği üzerinde duruldu. Ebrar Der’in inşaatı bitme noktasına gelmiş olunan yeni hizmet binasının gezilmesi heyetin Uşak ziyareti tamamlanmış oldu.

21 Mart 2013 Perşembe günü Manisa’ya geçen heyet, burada da Platform’un üye kuruluşlarından Mana Der’i ziyaret etti. Platform’un yöneticileri Mana Der’in Manisa Mesir Şenlikleri çerçevesinde Belediye Fuar Alanında açmış olduğu kermesi de ziyaret etti. Kermeste Mana Der’in kadın komisyonu üyelerinin rüzgarlı hava koşullarına rağmen fedakarlıklarına şahit olan heyet akşam da yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, Mana Der’in faaliyetleri hakkında bilgiler alarak, Anadolu Platformu’nun yerelde faaliyet gösteren derneklere nasıl baktığı konusunda da fikir paylaşımlarında bulunuldu.

Son olarak Bursa’ya geçen heyet Buseyder yönetim kurulu ve komisyon üyeleri ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundular.

(Teknik bir sorun nedeniyle yüklenemeyen resimler daha sonra yüklenecektir.)