Ana Sayfa Manşet Haberi Bölge Ziyaretleri Devam Ediyor

Bölge Ziyaretleri Devam Ediyor

0
Bölge Ziyaretleri Devam Ediyor

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir ve Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar’dan oluşan heyet Anadolu’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

1 Kasım Pazar günü Van Bölge Toplantısı ile başlayan ziyaretlere, 2 Kasım Pazartesi günü yine Van’da akademisyenlerle bir araya gelinmesiyle devam edildi.

Heyet, 2 Kasım Pazartesi akşamı ise Mersin Akdeniz Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı ve ardından İstişare Kurulu Üyesi Mahsun Aytepe’nin katılımıyla genişletilmiş istişare toplantısına katıldı. 3 Kasım Salı günü ise Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği’ni ziyaret eden platform heyeti burada dernek yönetimiyle bir araya geldi.

Ziyaretlerin ikinci haftasında 6 Kasım Cuma günü Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı’nı ziyaret eden heyet, burada vakıf yöneticileriyle bir araya geldi. Yönetim kurulu toplantısının ardından da genişletilmiş istişare toplantısı yapıldı.

Toplantılarda gündem maddeleri olarak;

– “İnsanın Geleceği ve Sivil Toplum” kitabı,

– Genel Kurul Değerlendirmesi

– 14. Buluşma Değerlendirmesi

– Derneklerin Tematik Toplantıları

– Bölge Çalışma Takvimleri

– Birimler ve Bölge Faaliyetleri ele alındı.

6 Kasım Cuma akşamı ise Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar ve Adana Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Kolay’dan oluşan heyet Kayseri İlim Hikmet Vakfı’nı ziyaret etti.

Ziyarette Anadolu Platformu çalışmalarıyla İlim Hikmet Vakfı faaliyetleri istişare edildi. İstişare Toplantısına İlim Hikmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Anesiad Kayseri Şube Başkanı Fatih Kalender, İyilik Derneği Kayseri Temsilcisi Ahmet Kaçar, İlim Hikmet Vakfı Komisyon Başkanları ve üyeleri katıldı. Toplantıda ayrıca Azez, Afrin ve Cerbalus’ta yapılan Anadolu Kültür Merkezleri hakkında bilgiler verildi.

Heyet istişarelerin ardından 7 Kasım Cumartesi günü Çorum Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Gülder’i ziyaret ederek burada bölge toplantısına katıldı. Ziyarete Turgay Aldemir, Gazi Kılıçparlar, Yakup Kolay ile İlim Hikmet Vakfı yönetim kurulu başkanı ve üyeleri katıldı. Gülder Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin hazır bulunduğu istişare toplantısına Tokat ve Fatsa ‘dan da katılımlar oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.