Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Boğaziçi Üniversitesi’nden ODTÜ’lü Müslüman Gençlere Destek

Boğaziçi Üniversitesi’nden ODTÜ’lü Müslüman Gençlere Destek

0
Boğaziçi Üniversitesi’nden ODTÜ’lü Müslüman Gençlere Destek

ODTÜ’deki olaylar, Anadolu Öğrenci Birliği’nin de destek verdiği eylemle Boğaziçi Üniversitesi’nde protesto edildi.

ODTÜ Mescit Topluluğu tarafından ODTÜ Cami'inde düzenlenen Muhammed Emin Yıldırım’ın konuk olduğu ‘Asrı Saadetten Günümüze Gençlik’ konulu program, kendini ODTÜ’nün kadim sahibi olarak gören; kerameti kendinden menkul, yaşadığı toprakların ruhundan bihaber olan bir zihniyet tarafından, provoke edilmek istenmişti. Önce programın yapıldığı camiye saldırılmış, akabinde Müslüman gençlere saldırılmıştı.

 

Müslüman Gençlere saldıran bu faşist zihniyet bugün Boğaziçi Kuzey yerleşkesinde Anadolu Öğrenci Birliği'nin de destek verdiği yüzlerce Müslüman genç tarafından protesto edildi.

 

Nafi Baba Cami'inde Cuma namazında bir araya gelen Müslüman Gençler, namazın kılınmasının ardından Boğaziçi Üniversitesinin Kuzey Yerleşkesine tekbirler ve sloganlarla yürüdü. “Mü’minler Kardeştir” pankartı altında toplanan Müslüman Gençler  adına Abdullah Kabaoğlu basın açıklamasını okudu. Tekbirler eşliğinde sloganların atıldığı eylemde ODTÜ Mescid Topluluğu tarafından gönderilen mektup Musab Erkuş tarafından okundu. Faşist sol grupların provokasyon çabalarına rağmen sağduyulu bir şekilde eylemi bitiren Müslüman gençler olaysız bir şekilde dağıldı.