Ana Sayfa Manşet Haberi BİSAV’A KAYYUM ATANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

BİSAV’A KAYYUM ATANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

0
BİSAV’A KAYYUM ATANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Toplumsal ve bireysel olarak vicdanımızı yaralayacak davranışlardan uzak durmak, insanlığımızın ve inancımızın gereğidir.
Şehir Üniversitesi’nin Marmara Üniversitesi’ne devrinden sonra “yasa gereği” denilerek mahkeme tarafından kayyum atanıncaya kadar Bilim ve Sanat Vakfı’nın yönetimine el konulması, vicdanlarda kabul görmemiştir. Bu adım vakıf kültürümüzde ve sivil toplum çalışmalarında sorunların yaşanmasına ve güven atmosferinin ortadan kalkmasına neden olacaktır.
Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama ise temel insan haklarına uygun olmadığı gibi vicdanlarda karşılık da bulmayacaktır. Vakıf yönetimine kayyum değil de komisyon atanması ise durumun vahametini azaltmamaktadır.
Kimi geçici sorunların çözümü için çıkarılmış birtakım kararlar yanlış şekilde yorumlanıp genelleştirilmemelidir. Bu tür müdahaleler, medeniyetimizin en önemli toplumsal kurumlarından biri olan vakıflarımızı şaibeli hale düşürecektir. Başka sorunların faturasını vakıflara kesmek, kimseye fayda sağlamayacaktır. Bu tutumdan vazgeçilmesi, yaranın daha da büyümesine engel olacaktır.
Ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu koşullar ve içinden geçmekte olduğumuz süreç göz önünde bulundurularak insanlarımızın yanlış gündemlerle uğraştırılmasına neden olunmamalıdır. Güven ve enerji kaybına neden olacak türden davranışlardan uzak durmak, duyarlı her insanımızın görevi olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.