Ana Sayfa Kuruluşlar Birliğimiz Terörü de Terör Örgütlerini de Bitirecektir!

Birliğimiz Terörü de Terör Örgütlerini de Bitirecektir!

0
Birliğimiz Terörü de Terör Örgütlerini de Bitirecektir!

Ankara’da, 37 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı, Adana’daki STK’lar tarafından protesto edildi.

Ülfet Derneği ve Anadolu Öğrenci Birliği Adana Temsilciliği'nin de aralarında bulunduğu Sivil Toplum Kuruluşları, 15 Mart Salı günü İnönü Parkı’nda toplanarak Ankara’daki terör saldırısını kınadı.

Saldırıda ölen 37 kişi için Kur’an-ı Kerim okundu. Grup adına konuşan Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, saldırının Türkiye’nin bütünlüğüne yapıldığını belirterek, “Terörün, terör örgütlerinin ve bu eylemlerin azmettiricilerinin yeniden büyük Türkiye yolculuğumuzu engellemesine, Türkiye’nin yönünü ve yolunu değiştirmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Sezer yaptığı açıklamada; terör olaylarını gerçekleştirenlerin insanlıktan çıkmış ve insanlıktan nasipsiz olduğunu belirterek, “Bu vicdan yoksunu katiller, eylemleri doğrultusunda insanımızı ve milletimizi hedef alıyorlar. Bu cani saldırı Türkiye’nin bütünlüğüne huzur ve güvenliğine yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı Türkiye Cumhuriyeti’nin büyümesine, ilerlemesine ve hedeflerine ulaşmamasını sağlamak amacıyla yapılmış bir vahim terör olayıdır” dedi

Terör olayının milli iradeyi, milli birliği bozmaya, yaşamaya, dayanışma, kültürümüze, kardeşliğimize, demokrasimizin gelişmesine, demokratik standartlarımızın yükselmesine, sivil alanın genişlemesini engellemeye çalışılan bir oyun olduğunu söyleyen Sezer, “hukukun üstünlüğünden, hakların zenginleşmesinden, güvenlik, özgürlük dengesinin lehine şekillenmesinden rahatsızlığının dışa vurumudur” dedi.

Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer konuşmasında küresel krizlere, bölgesel gerilimlere rağmen, ekonomik büyümesini sürdüren, sosyal kalkınmasını devam ettiren Türkiye’yi içe hapsetme oyununun unsuru olduğunu da belirterek şunları dile getirdi:

“Büyük Memur-Sen ailesi, insan onurunu korumaya, Türkiye’nin bütünlüğüne sahip çıkmaya, milletin iradesinin yanında olmaya, kültürümüzün, kardeşliğimizin, siyasal düzen içerisinde demokratik standartları düzeltmeye, Türkiye Cumhuriyetinin huzurunu, refah ve barış içerisinde yaşamasını temin etme yönünde sorumluluk almaya devam edecektir.

Ülkemizde yaşanan terör olaylarının son çırpınışlar olduğunu söyleyen Sezer, terörü günlük hayatın parçası haline getirme çabalarına karşı milletimizin tek yürek, tek millet olarak terörü bitireceğine güveninin tam olduğunu belirtti.

Sezer son olarak; “Memur-Sen Adana Ailesi ve Adana Sivil Toplum Kuruluşları olarak, Başkentimizdeki terör olaylarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına, milletimize sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.