Birinci Bölge Toplantısı Malatya’da gerçekleştirildi

0
175

Anadolu Platformu 1.Bölge temsilcileri, Malatya’da teşkilat toplantısında bir araya geldi.

Anadolu Platformu yeni dönem 1.Bölge teşkilat toplantılarının üçüncüsü 19 Ocak Pazar günü Malatya’da yapıldı.

Anadolu Platformu yeni yılın ilk bölge teşkilat toplantılarına 1.Bölge ile devam etti. Toplantı, Meşale Derneğinin ev sahipliğinde Çınar Kolejinin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Toplantıya, Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Koordinasyon Kurulu üyeleri, Özkan Soyluoğlu, Tamer Çalhan, Genel Sekreter Mehmet Alpcan, YİK Üyeleri Rabia Aldemir, Nesrin Karataş, Hasan Alıcı ve Ersin Eryılmaz 1.Bölge Sekreteri Hacı Mehmet Altındağ ve Anadolu Platformu Denetleme Kurulu Başkanı Salih Büker katıldı. Toplantıda Bölge temsilcisi olan Meşale Derneği, Hanımeli Derneği, Van Gökkuşağı Derneği, Abı Hayat Vakfı, Çelikhan Çey Der, Erzincan Erdav, Tatvan Tekder, Iğdır Nuh’un Gemisi Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği Bölge Temsilcisi, Erciş Başak Derneği, Muş Laleder, Doğubayazıt Gönüllü Dostlar Derneği ve Gevaş Hayat Pınarı derneği hazır bulundular.

Toplantıda konuşan Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, önemli bir süreçten geçtiğimizi, tarihsel dönüşümlerin eşiğinde olduğumuzu belirterek, “Yaptığımız çalışmalar bu ülkenin sosyal sermayesini oluşturuyor. Sosyal sermaye bir toplumun en büyük değeridir. Bu nedenle, yaptığımızın farkında olup, sebat ederek yarınların inşası için çalışmalıyız.” Dedi.

Toplantıda Koordinasyon ve YİK toplantılarının bilgilendirmeleri, komisyonlar ve üye kuruluşların faaliyetlerinin değerlendirilmesi yapıldı. Ayrıca son günlerde yaşanan gelişmeler başta olmak üzere Türkiye ve dünya gündeminde öne çıkan başlıklar ile Müslümanların yaşadıklar problemler ve çözüm önerileri ele alındı.