Bir Yılın Ardından Akdenizder

0
240

Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği geçtiğimiz bir yılı değerlendirmek gelecek yıl için planlamada bulunmak amacı ile komisyonlar toplantısını düzenledi.

Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurlu Üyelerinin ve Komisyon Üyelerinin katıldığı toplantı verilen iftarla başladı. Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Karak’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya M. Ali AKSÜT’ün Kur-an’ı Kerim tilaveti ve sonrasında dernek başkanı Yusuf Yalçınkaya’nın açılış konuşması ile devam etti.

Akdeniz Derneği Başkanı Yusuf Yalçınkaya “Ramazan nefsimizi gözden geçirdiğimiz tekrar tekrar tazelendiğimiz bir aydır.  Ramazanın bu bereketinden istifade ederek hep birlikte bir değerlendirme yapmak istiyoruz Hz. Muhammed sav iki günü bir olan ziyandadır diye buyuruyor. İki günü bir olan dernek de ziyandadır. Ziyanda olup olmadığımız anlamakta istişare etmekten geçiyor. Şahıs merkezciliği değil “ortak akıl”ı önemseyen öne çıkarmaya çalışan bir anlayışla hareket eden bizler neler yapabiliriz daha fazla neler yapabiliriz, özeleştirilerimiz neler, gelecek yıla dönük planlarımız neler bu gün genel bir muhasebe yapacağız.” Dedi ve Anadolu Platformunun Dernek Başkanları toplantısı hakkında bilgilendirmede de bulundu.

Dernek Başkanının konuşmasından sonra Yardımlaşma Komisyonu, Kültür Komisyonu, Ortaöğretim Komisyonu,  Aile Komisyonu, Eğitim ve Öğretmenler Komisyonu Üyeleri tek tek söz alarak hem kendi komisyonlarının çalışmaları hem de genel olarak değerlendirmelerde bulundular. Geç saate kadar süren toplantı özeleştiri ile ilgili ortak hususlar, gelecek yılla ilgili de farklı hayırlı projeler ortaya çıkardı.