Bir Yaz Okulu Böyle Geçti

0
522

Bülbülzade Vakfı’nın semt dernekleriyle beraber Gaziantep genelinde düzenlediği Yaz Okullarının tanıtım filmi yayınlandı.

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından hazırlanan tanıtım filminde Yaz Okulundaki görüntüler yer alıyor.

Çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmeleri amacıyla “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla yapılan Yaz Okulları semt dernekleri ve Bülbülzade Vakıf merkezinde yapıldı.

3 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında yapılan Yaz Okulu, Vakıf merkezindede Sevinç Bahattin Teymur İmamhatip Ortaokulunda yapılırken, İbrahimli semtinde; Semt-i İbrahimli Derneği, Gazikent semtinde; Bilimder, Cengiz Topel semtinde; Fidander, Merveşehir semtinde; Merveşehir Derneği ve Şehreküstü semtinde; Şehreküstü Derneğinde yapıldı. Yaz Okullarına 9 ila 16 yaş arasındaki çocuklar kabul edildi.

Hafta içinde tam gün olarak yapılan Yaz Okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Peygamberler Tarihi, Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri verildi. Öğleden sonraki bölümde ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapıldı.

Yaz Okullarında ayrıca yüzme, futbol, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi gezisi,  şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, çocuk sanat merkezi atölye çalışmaları, çocuk kütüphanesi ziyareti, sinema izleme etkinlikleri ve keçe çalışması da yapıldı. Alanında uzman eğitimcilerle yapılan yaz okullarında 5 hafta boyunca dolu dolu bir program uygulandı.

.

Video: