Bir Peygamber Bir Kavram Kampı Gerçekleştirildi

0
218

“Bir Peygamber Bir Kavram” üst başlığı altında gerçekleştirilen kampta Kur’an ve Peygamber örnekliği gündemiyle programlar işlendi.

26 Ocak Cumartesi sabah tanışma ile başlanılan kamp programı; gençlerin sunumları, Kur’an ve meal okumaları, kitap okuması, makale değerlendirmesi, hasbihaller, sosyal ve sportif etkinlikler ile devam ettirildi.

Kamp içerisinde gençlerin gruplar halinde yaptıkları sunumlarla; Hz. Eyüp, Hz. Yusuf, Hz. Nuh, Hz. İbrahim, Hz. Musa ve Hz. Muhammed’in (s.a.v) nebevi mücadeleleri içerisinde öne çıkan; iman, teslimiyet, sabır, güven, merhamet, hoşgörü, iffet, dürüstlük ve cesaret kavramlarını irdeleyerek bu kavramları hayatımıza neden taşımamız gerektiğini ve nasıl taşıyacağımız değerlendirildi.

Kamp boyunca Kur’an’daki ilk emir olan “oku” emrine binaen Kur’an ve meal okuyarak vahyi idrak edilmeye gayret edildi. Ayrıca okunan “Ümmet Bilinci” kitabı ile ümmet olmanın önemi ve makaleler ile mücadele etmenin gerekliliği vurgulandı.

Ayrıca futbol, masa tenisi ve gruplar halinde oynanan oyunlar gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Gençlerimizin bilgi ve tecrübelerini, kendi aralarındaki uhuvveti arttırmayı hedefleyen kamp programı 28 Ocak Pazartesi akşamı gerçekleştirilen bilgi yarışması ile tamamlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.