Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği “Bir Kavram-Bir Peygamber” Kampı Adana’da Gerçekleşti

“Bir Kavram-Bir Peygamber” Kampı Adana’da Gerçekleşti

0
“Bir Kavram-Bir Peygamber” Kampı Adana’da Gerçekleşti

AÖB Ortaöğretim Birimi tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “Bir Kavram-Bir Peygamber” kamplarının ilki 19-21 Ocak’ta Adana’da gerçekleşti.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu tarafından 2018/2019 eğitim dönemi yarı yıl tatili dolayısıyla 19-20-21 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Peygamber ve Değer” üst başlıklı kamp programına 20’nin üzerinde lise öğrencisi katılım gösterdi.

Ortaöğretim Komisyonu yöneticilerinin gözetiminde yapılan konaklamalı kamp programı, 19 Ocak Cumartesi günü akşam namazı ile başladı. Namaz akabinde çiğ köfte ikramı, tanışma ve bilgilendirme konuşması ile devam eden etkinlik, eğitimci Ali Kaya’nın “Hz. Nuh-Gemi ve Güven” başlıklı sunumu ile devam etti. Sunumun akabinde ise serbest zaman kısmına geçilerek gençlerin dernek ve okul çalışmaları hakkında bilgilendirmeleri dinlendi.

20 Ocak Pazar günü sabah namazı ile başlayan kamp programının ikinci günü, kahvaltı, Hucurat Suresi meal okuma, eğitimci Hasan Aras’ın “Hz. Yusuf -İffet” konulu sunumu, eğitimci Mehmet Aldemir’in “Hz. İbrahim-İman ve Teslimiyet” sunumu, Kur’an-ı Kerim ve kitap okuma saati, Ramazan Kayan’ın “Kulluk Hassasiyet Gerektirir” ve İbrahim Tenekeci’nin “İyilik Yolunda Olmak” adlı makalelerinin yorumlanma saati, eğitimci Nihat Aydoğmuş’un “Hz. Musa-Cesaret” adlı sunumu ve eğitimci Mehmet Ali Tosun’un “Sosyal Medya ve Zaman Yönetimi” sunumları ile tamamlandı.

Pazartesi günü ise kahvaltının akabinde eğitimci Halid Kolan’ın “Hz. Muhammed (sav)-Merhamet ve Hoşgörü” adlı sunumu ile devam eden kamp programı, değerlendirmelerin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.