Ana Sayfa Kuruluşlar Bir Dönem Daha Sona Erdi

Bir Dönem Daha Sona Erdi

0
Bir Dönem Daha Sona Erdi

İlsander Evde Karakter Eğitimi Osmaniye ilindeki çalışmalarının ilk dönemini öğrencilere dönem sonu karnelerini verdiği bir programı ile sonlandırdı.

Eğitmenlerin ve velilerin de katıldığı programda duygulu anlar yaşandı. Dönemi bitirmiş olmanın sevinci yanında bir de hüzün vardı. Dönem arasında arkadaşlarından ayrı kalmak bazı öğrencileri üzdü.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği (İLSANDER) Evde Karakter Eğitimi Komisyonu, Osmaniye ilindeki çalışmalarının ilk dönemini öğrencilere dönem sonu karnelerini verdiği bir programı ile sonlandırdı.

Komisyon başkanı Gülten DÜNDAR, “Derneğimizin değer merkezli, paylaşımcı ve şahsiyet odaklı eğitim anlayışında Evde Karakter Eğitimi kurumsal ilk basamağı temsil eder. Bilginin kutsandığı bir çağda erdemi, başarının öncelendiği bir zihniyette iyiliği, birey fetişizmine karşı aidiyeti inşa etme kaygısı bu çalışmanın temellerini oluşturmaktadır.

Evde Karakter Eğitimi, 5-10 yaş dönemi çocuklarını kapsayan, evlerde yürütülen aşamalı bir din ve ahlak eğitimi projesidir. Projenin ruhuna uygun olarak her sınıf müfredatında ahlak ve karakter eğitimi vurgusu yapılmıştır. Çocuklarla yürütülen bu çalışma, ahlaktan bilgiye, bilgiden hayata doğru yükselen eğitim sürecinin ilk basamağıdır.2012-2013 yıllarının ilk dönemini bugün noktalamış bulunuyoruz. Çocuklarımıza karne sevinci yaşatmak istedik” dedi. Öğrencilere karnelerini yanında hediyeler de verildi.