Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Binlerce Gaziantepli Özgür Kudüs İçin Yürüdü

Binlerce Gaziantepli Özgür Kudüs İçin Yürüdü

0
Binlerce Gaziantepli Özgür Kudüs İçin Yürüdü

Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu’nun düzenlediği “Özgür Kudüs Özgür Dünya” yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.

ABD’nin, Kudüs’ü terör devleti İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu tarafından organize edilen “Özgür Kudüs Özgür Dünya” yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.

Yürüyüşe kentteki 33 farklı sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Yeşil Cami’deki öğle namazının ardından başlayan yürüyüş tekbirler eşliğinde Şehitlik anıtına kadar sürdü.

Çeşitli sloganların da atıldığı yürüyüşün ardından Memur Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, STK’lar adına basın açıklaması yaptı. Gök, “Kudüs’ü işgal eden İsrail’e destek veren ABD’ye ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığa dönük bu ihtarın nedeni de hedefi de bellidir. Özgürlük Kudüs’ün hakkı diye haykırmak için buradayız. Nasıl ki, Hz. Ömer’in fethiyle, Selahaddin Eyyübi’den bu yana medeniyetimizin önemli merkezlerinden biri olan Kudüs’ü haçlılara karşı savunduysak şimdi de aynı şuurla mücadelemizi sürdürüp, emperyalizme ve Siyonizme karşı bütün insanlığı da içine alan karşı duruşla mücadele edeceğiz. Çünkü Selahaddin’i Eyyubi kadar Kürt, Fatih Sultan Mehmet Han kadar Türküz“ dedi.

Eylem, Kudüs için yapılan duanın ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.