Ana Sayfa Kuruluşlar Bilgi ve Hikmet Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bilgi ve Hikmet Derneği’nden “Kutlu Doğum Programı”

Bilgi ve Hikmet Derneği’nden “Kutlu Doğum Programı”

0
Bilgi ve Hikmet Derneği’nden “Kutlu Doğum Programı”

Bilgi Ve Hikmet Derneği, Ortaöğretim Komisyonu tarafından gerçekleştirilen “Kutlu Doğum Programı” dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, ayetlerin mealleri ile devam etti. Programa konuk olarak katılan Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Kılıçparlar, “Peygamber’i anmalı mıyız, yoksa anlamalı mıyız?”konulu bir sunum yaptı.

 

Gazi Kılıçparlar:”Peygamber’i günümüze taşıyamamışsak O’nu gereği gibi anlayamamışızdır.” diyerek gençlere Muhammedi misyonun nasıl ifa edileceği konusunda bilgiler verdi. İslam tarihinden örnekler veren Kılıçparlar, Peygamber’in en önemli özelliklerinden birinin de içinde yaşadığı çağı çok iyi okuması, güncel bilgilerinin çok iyi olması ve Dünya’da yaşananlara ilgisiz kalmaması olduğunu belirtti.

 

Kılıçparlar’ın konuşması gençler tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi. Programda “İslam’da Kardeşlik” konulu bir sinevizyon gösterimi de yapıldı. Şiirlerin de yer aldığı programda Adıyaman Rekabet Anadolu Lisesi “Erdemli Öğrenciler Grubu”nun oluşturduğu müzik topluluğu marşlardan ve ilahilerden bir demet sundu.

 

Dualarla devam eden program çeşitli ikramların ardından sona erdi.