Ana Sayfa Kuruluşlar Bilgi ve Hikmet Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bilgi ve Hikmet Derneği Yaz Etkinlikleri Devam Ediyor

Bilgi ve Hikmet Derneği Yaz Etkinlikleri Devam Ediyor

0
Bilgi ve Hikmet Derneği Yaz Etkinlikleri Devam Ediyor

Bilgi ve Hikmet Derneği Öğretmenler Komisyonu tarafından her yıl düzenlenen yaz okulu etkinlikleri bu yıl da gerçekleştirildi.

 

            Alt seviye olarak 1.sınıftan 2.sınıfa geçmiş öğrenciler ile üst seviye olarak 8.sınıftan 9. sınıfa geçmiş erkek öğrencileri kapsayan yaz etkinlikleri öğretmenlerin hazırladı müfredat dahilinde işlendi.

Belli yaş seviyesindeki öğrencilerin yaz tatillerinin bir bölümünü de olsa verimli ve güzel şekilde geçirmelerini amaçlayan yaz etkiliğine bu yıl 215 öğrenci katıldı. Yaz okulunda öğretmen, imam ve öğrenci arkadaşlardan oluşan yaklaşık 40 kişi hizmet verdi.

Bu yıl beş hafta olarak belirlenen yaz etkinliklerinde; Kur-an’ı Kerim eğitimi, karakter eğitimi, sahabe hayatı, kitap okuma gibi İslami içerikli dersler yer aldı. Bu dersler, gerekli materyaller kullanılarak çocuklara sevdirilerek işlendi. Bunların yanısıra programa katılan öğrencilerin sanatsal ve kültürel gelişimlerine katkı niteliğinde; doğaçlama eğitimi, görsel sanatlar, müzik dersleri verildi. Ayrıca yüzme ve futbol gibi sportif faaliyetlerle çocuklar bol bol eğlendiler.

Yapılan bu etkinliğin kızlar için olacak kısmı da Ramazan Bayramı’ndan hemen sonra Bayanlar Komisyonu tarafından organize edilecektir.