Bilgi ve Hikmet Derneği Pikniği Yapıldı

0
350

Bilgi ve Hikmet Derneği’nin geleneksel pikniği Pazar günü Ali Dağı mesire alanında yapıldı.

Bilgi ve Hikmet Derneği geleneksel pikniği 14 Mayıs Pazar günü Ali Dağı mesire alanında Anadolu Platformu Başkanı Turgay ALDEMİR’in konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleştirildi.

Gönüllülerin ailecek katıldığı ve çeşitli STK temsilcilerinin de ziyaret ettiği pikniğe; Adıyaman MEMURSEN Başkanı Ali Deniz, MEMURSEN Yönetim Kurulu Üyesi ve ADİMDER Başkanı Abubekir Turmaz, Adıyaman ANESİAD Başkanı Deniz Alan, Adıyaman İYİLİKDER temsilcisi Mehmet Bilen, Kâhta Gönül Kuşağı Derneği Başkanı Yasin Çiçek ve Molla Ahmet Derneği, İHH Adıyaman temsilciliği, Medeniyet Derneği, Davet ve Kardeşlik Derneği, Gökkuşağı Derneği, SİRET Derneği temsilcileri katıldı. 

Piknik, Bilgi ve Hikmet Derneği Başkanı Abdullah Demir’in selamlama konuşması, Adıyaman İYİLİK DER temsilciliği adına Mustafa Kirişçi’nin konuşmalarından sonra Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir’in konuşmasıyla devam etti.

Aldemir konuşmasında; Adıyaman’da uzun yıllar emek ve çabalarıyla İslami hareketin öncülüğünü yapan rahmetli Ziya Dolaş ve dava arkadaşı Zeynal Demir’in vefatlarından sonra Müslümanlar olarak onlara duyulan ihtiyacın ve özlemin derecesinden bahsetti.

Aldemir konuşmasını şöyle sürdürdü; “Onlar çalışma ve çabalarıyla kâinatta ve toplumda yer kaplamışlardı, onların irtihali boşluğa neden oldu. Onların yol arkadaşlığını yapan bizlerin de Hz. Peygamberin Hira’ya çıkarken yaptığı gibi Adıyaman’ı tepeden gören bu alanda Hira’yı yaşayacak derde ve tasaya sahip olmamız gerekiyor. Bu etkinlikler ve alanlar bizim muhasebe ve inşa alanlarımızdır. Her birimizin bulunduğu sosyal alanda karşılığının olması gerekir. Olmadığımızda oluşacak boşluğun büyüklüğü Allah indindeki kıymetimizdir. 

Türkiye İslami hareketi tüm dünya Müslümanlarına öncülük edecek bir pozisyondadır. Tüm dünya mazlumlarının tek umudu Türkiye’dir. Türkiye’de şekillenen İslami hayattır. Bizlerin yaptığı çalışma ve gösterdiği gayretlerdir. 

Yakın zamanda Katar’da düzenlenen Türk-Arap İlişkileri Çalıştayı’na katıldığımda Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Dr. Yusuf El Kardavi ve HAMAS lideri Halit Meşal ile yaptığım görüşmelerde her iki lider de Türkiye’yi çok yakından takip ettiklerini, Türkiye’nin sadece Türkiye olmadığını, Türkiye’nin dünya Müslümanları için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade ettiler.  

Bu misyonun ve sorumluluğun gereğini yapmalıyız. Bizler sadece evimizden, mahallemizden, ülkemizden  sorumlu değiliz. Bizler koca bir dünyanın umuduyuz.”

Bilgi ve Hikmet Derneği geleneksel pikniği, yapılan yemek ikramı, bilgi yarışması ve sportif etkinliklerle sonra erdi.