Ana Sayfa Kategoriler Haberler Bilgi ve Hikmet Derneği Hizmetiçi Eğitim Programı Düzenledi

Bilgi ve Hikmet Derneği Hizmetiçi Eğitim Programı Düzenledi

0
Bilgi ve Hikmet Derneği Hizmetiçi Eğitim Programı Düzenledi

Bilgi ve Hikmet Derneği, dernek birimlerinde gönüllü olarak çalışanlara yönelik hizmetiçi eğitim programı düzenlendi.

Hizmetiçi programına Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar katıldı.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Dernek başkanı Abdullah Demir, dernek olarak Adıyaman merkezde ve Kâhta ile Besni ilçelerinde çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Bilgi ve Hikmet Derneği olarak Anadolu Platformu çatısı altında arzın imarı ve neslin ıslahı için Ortaöğretim, EKE, İyilikder, ANESİAD, AKKADDDER, Anadolu Öğrenci Birliği olarak eğitim ve yardım çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Demir, “Adıyaman’da yıllardan beri sürdürdüğümüz İslami çalışmaların ete kemiğe büründüğü bu dönemde üzerimize daha çok vazife düşüyor. Çalışmalarımızı büyütmek ve geliştirmek için çaba sarf eden her kardeşimizden Allah razı olsun” dedi.

“Muhafazakârlık Devrimcinin Ölümüdür”

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir de programda bir konuşma yaptı. Aldemir şunları dile getirdi: “Teknolojinin ve bilginin çok hızlı üretildiği ve değiştiği bir çağda yaşıyoruz. Fizik kuralı olarak hızlı olan yavaş olana hükmeder. Dolayısıyla çağın gerisinde durmamalıyız. Bizim kadim bir medeniyetimiz var. İnsanlığın yıllarca aktığı selam yurtlarımız oldu. Medine’den başlayan ve Maverünnehir’den Kurtuba’ya, İstanbul’a uzanan bir medeniyet yürüyüşümüz varken Müslüman dünyanın bugün içinde bulunduğu acı durum bizleri üzüyor. Dün çıktığımız arayıştan uzak bir şekilde elde ettiklerimizin muhafazası için çabalıyorsak muhafazakârlaşıyoruz demektir. Muhafazakârlık devrimcinin ölümüdür.

Ülkemiz, emperyalist güçlerin tüm oyun ve engellemelerine rağmen bir sulh yurdudur. Bu dönemde büyümek ve nitelikli insanlar yetiştirmek lazım ki imkânlarımızın imtihanımız olduğunu bilenler olarak imtihandan başarılı çıkalım.

Yaşadığımız süreçte bir daralma yaşıyoruz. Bu, bir nevi kalp yetmezliği, solunum yetmezliği gibi bir daralma. Kifayet ve nitelikte geri kalıyoruz. Bu daralmayı aşmamız lazım. Ayakları yere basan ve köklerinin farkında bir hareket olduğumuzu unutmamalıyız. Yükümüz çok ağır bunun farkındayız. Ümmetin sırtımıza yüklediği İslam dünyasının ve dünya mazlumlarının emaneti sırtımızda, İslam dünyasının hiçbir yerinde ülkemizdeki kadar özgürlük yok. Bu özgürlüğün hakkını vermeliyiz. Sulh ortamının fevkinde olmalı ve bu ortamın sürekliliği için çabalarımızı büyütmeliyiz. Hikmet arayışımızı devam ettirmeliyiz.”

Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar da yaptığı sunumda Anadolu Platformu’nun teşkilatlanma esasları, ders gruplarının niteliği ve oluşum süreci, dernek gönüllülerinin aidat sorumluluğu, Anadolu Platformu’nun eğitim paradigması hakkında birtakım bilgiler verdi.

Hizmetiçi eğitim programı İstasyon Çalışmalarından sonra sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.