Bilgi ve Hikmet Derneği 2014 Yaz Etkinlikleri

0
Bilgi ve Hikmet Derneği 2014 Yaz Etkinlikleri

Bu yıl 16 Haziran – 18 Temmuz arasında öğretmen arkadaşların organizasyonuyla Kur’an eğitimi, Karekter eğitimi, sahabe hayatı, Kitap okuma gibi eğitim programları uygulanacaktır.

Her yıl öğretmenler komisyonunun organizesinde derneğimiz bünyesinde alt seviye olarak 1.sınıftan 2.sınıfa geçmiş öğrenciler ile üst seviye olarak 8.sınıftan 9. sınıfa geçmiş erkek öğrencileri kapsayan yaz etkinliği yapılmaktadır.

Bu yılda 16 Haziran – 18 Temmuz arası (beş hafta) öğretmen arkadaşların organizesin de; Kur’an eğitimi, Karekter eğitimi, sahabe hayatı, Kitap okuma, doğaçlama, Görsel sanatlar, müzik, yüzme ve futbol derslerinden oluşan eğitim programı uygulanmaktadır. Yaklaşık 215 öğrencinin devam ettiği yaz etkinliğimize farklı semtlerden gelenler için servis imkânı da bulunmaktadır. Yaz okulunda öğretmen, imam ve öğrenci arkadaşlardan oluşan yaklaşık 40 gönüllü hizmet vermektedir.

Bu etkinliklerden amaç bu yaş seviyesindeki öğrencilerimizin yaz tatillerinin bir bölümünü de olsa verimli ve en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak.

Kur’an eğitimi alarak Kur’an-ı okuyup genel bilgiler edinmesini, karakterinde doğru bir gelişme göstermesini sağlamak. El becerileri ve öz güveni geliştirmek ve hem eğitimciler hem de öğrenciler için bu zaman diliminin karşılığını sadece Rabbul Âleminden bekleyerek yapılan ameli Salih olarak değerlendirmek.

Ayrıca Ramazan Bayramından sonra da Bayan Komisyonumuzun organizesinde kız öğrenciler için yaz etkinlikleri yapılacaktır.