Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Beşir Atalay Anadolu Öğrenci Birliği’nin Konuğu Oldu

Beşir Atalay Anadolu Öğrenci Birliği’nin Konuğu Oldu

0
Beşir Atalay Anadolu Öğrenci Birliği’nin Konuğu Oldu

Anadolu Öğrenci Birliği’nin Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde düzenlediği ‘Yeni Türkiye’de Gençliğin Gelecek Tasavvuru’ programına Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay konuk oldu.

Türkiye’nin dört bir yanından 550 üniversite öğrencisinin katıldığı programın 3. gününde konuk olan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile bir hasbihal gerçekleştirildi.

 

 Konuşmasına Türkiye’nin kısa bir siyasi tarihinden bahsederek başlayan Beşir Atalay, Yeni Türkiye’nin temellerinin kadim medeniyetimizin sancağını taşıyan gençler eli ile atılacağını ifade etti.

 

“Sizler onuru ile mücadele eden insanların dualarısınız.”

 

Zamanı okuyabilen inançlı gençlerin, ümmetin teminatı olduğunu sözlerine ekleyen Beşir Atalay şu şekilde devam etti: “Sizler onuru ile mücadele eden insanların dualarısınız. Sizin gibi inançlı gençler ümmetin teminatıdır. Okumalarınız ve birlikteliğiniz kadim medeniyetimizin sancağının emin ellerde olduğunun göstergesidir. Siz gençler özgürlüğün hayatı anlamlı kılan en önemli unsurlardan biri olduğunu asla unutmamalısınız. Bugünkü imkanlardan faydalanarak çalışmalarınıza tüm toplumu kapsayacak şekilde devam etmelisiniz.“

 

Gençlik yıllarında Necip Fazıl’dan etkilendiğini ve kendisinin de gençlik bu tür ortamlarda yetiştiğini anlatan Beşir Atalay,hayatını uğrunda feda edeceği bir ideali olmayan insanın zararda olduğunu ifade etti.

 

Konuşmanın ardından soru cevap kısmına geçilen programda gençler, Türkiye ve dünya gündemi ile ilgili merak ettiği soruları sordular ve çözüm süreci  hakkında bilgi aldılar.

 

Programın ardından Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel’den oluşum hakkında bilgi aldı. Anadolu Öğrenci Birliği’nin çağın sorunlarına duyarlı, Türkiye siyasetini yakından takip eden ve emr-I bi’l-maruf nehy-I ani’l münker misyonunu üstlenerek gerektiği yerde eleştiri yapmaktan ve her platformda kendilerini ifade etmekten çekinmeyen

bir yapıya sahip olduğundan bahsetti. Anadolu Öğrenci Birliği’nin sivil bir hareket olarak toplumun içinden bir yapı olduğunu söyleyen Abdulvahit Yücel, sözlerine Yeni Türkiye’nin mimarlarının salonda bulunan gençler olacağını ifade ederek son verdi.

 

Ayrıca Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, dört farklı dilde telif edilmiş olan “Sessiz Devrim” adlı kitabını Anadolu Öğrenci Birliği gençlerine hediye etti.