Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı ‘Beni Duyuyor Musun?’ Kitabı Tahlil Edildi

‘Beni Duyuyor Musun?’ Kitabı Tahlil Edildi

0
‘Beni Duyuyor Musun?’ Kitabı Tahlil Edildi

Mozaik Kadın ve Aile Derneği (Mozaikder) üyelerinin ayda bir düzenlediği kitap tahlili programında bu ay Leyla Navaro’nun ‘Gerçekten Beni Duyuyor Musun’ kitabı tahlil edildi.

Bu dönemin ilk kitap tahlilinde geçen ay Tağrık Buğra’ın ‘Osmancık’ romanı tahlil eden Mozaikder üyelerinin bu ay Remzi Kitabevi’nden çıkan Leyla Navaro’nun ‘Gerçekten Beni Duyuyor Musun’ kitabını tahlil edildi.

28 Kasım Pazartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonu’nda yapılan kitap tahlili programına çok sayıda Mozaikder üyesi katıldı.

Kitap tahlili programının moderatörlüğünü Hatice Sohbet, sunumunu ise Seyre Batuk yaptı. Sunumunun ardından kitap soru cevap kısmında karşılıklı olarak müzakere edildi.

 Program müzakerelerin ardından sona erdi.

Kitabın öyküsü:

Acı deneyimlere yol açan pek çok sorunun kökeninde, insanların birbirini gerçekten duymaması, duyamaması yatmaktadır. Çünkü sadece söylenen 'sözcükleri' duymak, sözcüklerin ardındaki duygu dolu mesajları alamamak, yanıtların da yüzeyde kalmasına yol açar; bu durum ise iletişimin engellenmesi anlamına gelir.

Önem verdiğimiz insanlarla ilişkilerimizin onarılmaz yaralar almasını engellemenin tek yolu, doğru iletişim kurmayı bilmektir. Doğru iletişim kurmanın yolları öğrenilebilir.