BEKAM’dan Yeni Bir Rapor Daha

0
249

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), “Suriyeli Göçmenlerin Uyum Sürecinde Sivil İletişim ve Koordinasyon Platformu Çalıştay Raporu”nu yayımladı.

Editörlüğünü BEKAM Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu’nun yaptığı rapor, Suriyeli Göçmenlerin Uyum Sürecinde Sivil İletişim ve Koordinasyon Platformu projesi ile başlatılan kanaat önderleri toplantı serisinin ilki olan Gaziantep İletişim ve Koordinasyon Çalıştayı’nın not ve analizlerini içeriyor.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve BEKAM tarafından uygulanan proje ile Türkiye’de mukim olan veya Türkiye dışında dünyanın farklı ülkelerine gitmiş Suriyeli göçmenlerin iletişim süreçlerine katkısı esas aldı. Çalışmada; Suriye’nin yeniden inşasına katkı sağlayabilecek tarafları alternatif platformlarda bir araya getirerek çözüme katkı sunmalarını sağlamak ve yapılan önerileri raporlayarak konuya ilgili araştırmacıların istifadesine sunmak hedeflendi.

Raporda Ömer Faruk Kavuncu; Suriyelilerin Sosyal Uyumunda Uyum-Kabul Dengesi, Enes Günaslan; Göçmen ve Mülteci Eğitimi, Mehmet Ali Eminoğlu; Güvenli Bölge Stratejileri, Tayyibe Gerçek; Sosyal Uyumda Sivil Toplum Kuruluşları ve Projeler, İbrahim Özhazar; Hukuksal Zemin ve Göçmen Ekonomisi makaleleri yer alıyor.

Raporu okumak için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.