Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı BEKAM Seminerleri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

BEKAM Seminerleri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

0
BEKAM Seminerleri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Güz Dönemi Seminerleri tanıtım toplantısı Bülbülzade Vakfı avlusunda yapıldı.

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM)’ın 6 Ekimde başlayan Güz Dönemi Seminerleri için tanıtım toplantısı Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı. Açık hava toplantısı şeklinde düzenlenen tanıtım toplantısına BEKAM Başkanı İbrahim Özmantar, yönetim kurulu üyeleri, öğretim üyeleri, öğretmenler, komisyon başkanları ve öğrenciler katıldı.

Amacımız İnsan Kalitesine Katkı Sunmak

Toplantıda bir konuşma yapan BEKAM Başkanı İbrahim Özmantar güz dönemi seminerleri ile ilgili bilgi verirken BEKAM’ın bir fikir atölyesi olduğunu belirtti. Özmantar konuşmasına şöyle devam etti; “BEKAM’da düşünce dostları, okuma dostları bir araya gelebiliyor. Bu hazırlık, bu çalışma tamamen düşüncenin yolunda yürümekte ısrar edenler için hazırlandı. BEKAM tüzel bir kişilik olarak yeni bir kurum. Ancak bunun arkasında on yıllık bir çalışma yatıyor. Gerek İslami ilimler gerekse sosyal bilimler alanında yürüttüğümüz yoğun çalışmaları bu mekânda sizlerle paylaşacağız. Amacımız insan kalitesine katkı sunmak. Burada sosyal bilimler alanında bir sivil yüksek lisans programı düzenleniyor. Burada gönüllü olan herkesin sunmuş olduğumuz imkânlardan faydalanmasını arzu ediyoruz. BEKAM her yıl iki kur üzerinden program hazırlanıyor. Bunlar Güz ve Bahar olarak isimlendiriliyor. Ekim ayında başlayan programımızın adı güz diye isimlendiriliyor. Şubat olarak başlayacak olan seminer dönemi de bahar olarak isimlendiriliyor. Tamamen gönüllülük üzerinde çalışıyoruz. Ancak devam edip programları tamamladığınızda mastır seviyesinde bir eğitim almanızı hedefliyoruz. Sosyal bilimlerle ilgilenip de dille ilgilenmemek mümkün değil. Özellikle bizim medeniyetimizi ilgilendiren bir dilin enine boyuna bilinmesine bir ihtiyaç. Bundan dolayı başta İngilizce ve Arapça olmak üzere sizin dil ihtiyacınızı da ilk düzey, hazırlık düzeyi ya da KPSS düzeyi seviyesinde karşılayacak kurslar planlıyor ve bunları açıyoruz. Gerek dil çalışmalarımız gerekse seminer çalışmalarımızın en büyük tehdidi devam problemi. Bir fikir işçisinin en büyük handikapı sebatsızlıktır. Çünkü bu medeniyet insanlığın arzuladığı, beklediği mesajı içinde taşıyor. Bunu insanlığa ulaştıracak ehil yürekler gerekli. Bütün insanlık bunu bekliyor. Şuanda yeryüzünde hissedilen acı, gözyaşı, kayıplar, yıkımlar adeta insanlığın aradığı o mesaja susadığını gösteriyor. Hepimizin yüreğini burkan manzaralarla karşı karşıyayız. Tarihin hiçbir döneminde Müslümanlar canlarını kurtarmak için canlarına kaset eden insanların yurtlarına sığınmak için canlarını tehlikeye atamamışlardı. Bu resim önemli bir resimdir. Bu resmin altından nasıl kalkacağımızın yol haritalarını bir araya gelerek düşünüyoruz, tarihten güç alıyoruz, sosyal bilimler alanında çalışmalarımızı derinleştiriyoruz ve insanlığın arzuladığı reçeteyi insanlığa sunmak için gayret gösteriyoruz” dedi.

Tüm Galeriyi Görüntülemek için Tıklayınız…