Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri BEKAM Medya Kursları Başladı

BEKAM Medya Kursları Başladı

0
BEKAM Medya Kursları Başladı

Bilim Eğitim ve Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) ve Anadolu Ajansı iş birliği ile muhabir yetiştirmek ve sektöre insan kaynağı sağlamak amacıyla hazırlanan “Medya İletişim” kursu Gaziantep’te başladı.

Bilim Eğitim ve Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Sinopluoğlu, Bülbülzade Vakfı'nda düzenlenen kursun açılışında, hazırladıkları çalışmaya, Gaziantep Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Ajansı (AA)'nın destek verdiğini söyledi.

BEKAM olarak son teknolojiyle donatılmış televizyon stüdyosu ve radyoya sahip olduklarını ifade eden Sinopluoğlu, "Medya sektöründe görev almak isteyen gençlere fırsat sunmayı ve sektöre insan kaynağı sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

Kentteki basın sektöründe böyle bir eğitim programına ihtiyaç duyulduğunu aktaran Sinopluoğlu, kurslara yaklaşık 300 kişinin başvurduğunu, mülakatla seçilen 20 kişinin ise bugün eğitime katıldığını vurguladı. Sinopluoğlu konuşmasında, kursun tüm katılımcılara hayırlı olmasını diledi.

AA Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Caner Baysal ise Gaziantep'te düzenlenen eğitimin diğer kentlere de örnek olacağına inandığını söyledi.

Anadolu basınının ve gazetecilik mesleğine gönül veren gençlerin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Baysal, "Anadolu Ajansı 94 yıllık bir kurum. Böylesine geçmişi olan kurum elbette gazetecilik konusunda önemli tecrübeleri sahip. Eğitimin başarılı geçeceğine inanıyoruz" diye konuştu. Baysal, 4 hafta sürecek kursta katılımcılara "fotoğrafçılık", "kameramanlık" ve "habercilik" konularında eğitim verileceğini sözlerine ekledi.

Bu arada eğitimin ilk gününde AA Gaziantep Bölge Müdürlüğü'nde görevli Başmuhabir Hasan Özkal, "haber kaynakları" konulu ders verdi.