Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bayramın III. Günü Bülbülzade Vakfında Bayramlaşma Yapıldı

Bayramın III. Günü Bülbülzade Vakfında Bayramlaşma Yapıldı

0
Bayramın III. Günü Bülbülzade Vakfında Bayramlaşma Yapıldı

Bülbülzade Vakfının Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programı bayramın III. günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde yapıldı.

Bayramlaşma programına; mütevelli heyeti üyelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, komisyon başkanlarımız, ilimizin ileri gelenleri, STK temsilcileri, Suriye’den ve Filistin’den misafirler, kadınlar komisyonu üyeleri ve çok sayıda gönüllümüz katıldı. Bayramlaşma programında katılımcılar birbirleriyle bayramlaşma, hasret giderme ve hasbihal etme imkânı bulurken, ilimiz, ülkemiz ve dünya gündeminde öne çıkan konular hakkında da görüş alışverişinde bulundular.

Bayramlaşma programı dolayısıyla bir konuşma yapan Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir; bayramın insanlığa yeni bir umut olmasını ve ümmetin kurtuluşuna vesile olmasını dilerken; “Bülbülzade Vakfı olarak bu Ramazanda binlerce insana yardım ulaştırdık. Binlerce yetimin maddi manevi yaralarını sardık. Yaptığımız iftar programlarında binlerce kardeşimizle iftar ettik. Yine ramazanda vakıf çalışmalarımızı sahura kadar istişare ettik. Kur’an’ın bize anlattıklarını kurduğumuz 22 komisyonla bir mektebe dönüştürmeye çalışıyoruz. İslam dünyası bir düzen arayışı içindedir. Müslümanlar her açıdan bir küresel saldırıyla karşı karşıyadır. Türkiye’de bu kaosun içine çekilmek isteniyor. Gerek İslam’ın yanlış yorumlanması gerekse cinsiyet erozyonuyla bir şahsiyet kırılması yaşanıyor. Adaletin, merhametin insanoğluna yeniden taşınması için Allah biz Müslümanları seçmiştir. Gelecek bayrama kadar yüreğine dokunulmadık kimse kalmaması için vakıf olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Suriye Vaat Partisi Genel Sekreteri Dr. Said Vefai de; “Suriyeliler olarak bayramı vatanımızdan uzak bir şekilde üzüntülü olarak karşılıyoruz. Ancak Türkiye’deki kardeşlerimiz bizimle bayramlaşınca bu acılarımızı bir nebze de olsa unutuyoruz. Herkesin bayramını kutluyorum” dedi.

Filistinli Tagrip Motta ise Filistin dışında en rahat yaşadıkları yerin Türkiye olduğunu belirterek katılımcıların bayramını kutladı.

Bayramlaşma programı konuşmaların ardından sona erdi.