Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Bayburt Üniversitesi'nin Konuğu: Ramazan Kayan

Bayburt Üniversitesi'nin Konuğu: Ramazan Kayan

0
Bayburt Üniversitesi'nin Konuğu: Ramazan Kayan

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan Hoca için Bayburt Belediye Başkanı Sayın H. Ali Polat program öncesi öğle yemeği ikramında bulundu. Yemekten sonra konferans için salona gidildi.

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan bu hafta Bayburt Üniversitesi’nin konuğuydu.

Bayburt AÖB üyelerinin bir araya gelerek Bayburt Üniversitesi’nde kurduğu “Bayburt Düşünce Akademisi Kulübü ‘2. Etkinliğin, Ramazan Kayan’ın’ Vahyin İnşa Ettiği Gençlik” konulu konferansla gerçekleştirdi. Konferansa Bayburt Belediye Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü ve Şube müdürleri, İl Müftüsü, Bayburt Üniversitesi öğrencileri ve Bayburt halkının katılımıyla gerçekleşti. Programın sunumunu kulüp üyesi Sinan meydan yaptı.

Açılış konuşmasını BDAK’nin Başkanı Serkan Karaaslan yaptı. Karaaslan kulübün kurulma amacını anlatıp, Türkiye deki gençliğin sorunları ile ilgili yapılan araştırma sonuçlarını katılımcılarla paylaştıktan sonra sözü kulüp danışman hocası Öğr. Gör. Kürşat Kara’ya bıraktı. Kara, Cumhuriyet tarihinden günümüze kadar olan süreçteki genç akımlarla alakalı bilgi verdikten sonra Ramazan Kayan’ın sunumu başladı. Ramazan Kayan gençliğin vahiyle inşa olabilmesi için akıllarda kalıcı olmak amacıyla geliştirdiği 6A formülünü dinleyicilerle paylaştıktan sonra Mavi Marmara olayının en geç şehidi olan Furkan Doğan’ı anlattı. Türkiye’deki Müslüman gençliğin Şehit Furkan doğanın sahip olduğu özellikleri idol alması gerektiğinin önemini vurgularken, dinleyiciler göz yaşlarına hakim olamadılar ve Kayseri’ye yolu düşen herkesin Şehit Furkan Doğan’ı kesinlikle ziyaret etmesini söyledikten sonra soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümünde ise dinleyiciler, konferansın çok faydalı ve etkileyici olduğunu dile getirdikten sonra konferans son buldu. Daha sonra Bayburt Hicret Derneği’ne geçilerek dernek üyeleriyle hasbi hal edilip, akşam yemeği yendikten sonra ertesi gün ağrı ilinde konferansı olan ramazan kayanı Bayburt Hicretder üyeleri ağrıya götürdü.