Ana Sayfa Kuruluşlar Battalgazilerin Yardım Tırı Yerine Ulaştı

Battalgazilerin Yardım Tırı Yerine Ulaştı

0
Battalgazilerin Yardım Tırı Yerine Ulaştı

Malatya Meşale Derneği, ‘Suriye İçin Bir Kumanya da Sen Bağışla’ yardım kampanyası çerçevesinde Battalgazili hayırseverlerin bağışladığı 1 TIR dolusu gıda kumanyasını Suriye’de ailelere dağıttı.

Malatya Meşale Derneği üyeleri, Malatya Battalgazi İlçe Müftüsü Mehmet Emin Eneç’in yaptığı duaya amin diyen Battalgazililerin tekbir sesleriyle yola çıkarılan yardım tırı Suriye’nin Halep şehri ve köylerinde çadır kentlerde ve yıkık evlerde barınan Suriyelilere dağıttı.

Kilis Öncüpınar gümrük kapısında yarım tırını teslim eden Meşale Derneği üyesi Mehmet Gürbüz, Suriye’de yapılan zulme sessiz kalamadıklarını, açlığa, susuzluğa duyarsız olmadıklarını söyleyerek, “’Yeryüzündekilere merhamet edin ki, Göklerdeki de size merhamet etsin. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.’ diyen Allah’ın Resulü (S.A.V) Efendimizin bu emrini kendimize düstur edindik. Bu çerçevede önceki kampanyalarımızda olduğu gibi Suriyeliler için bir ‘Merhamet Yolu’ hareketi başlattık.  Bugün Battalgazili hayırseverlerin bağışladığı bir tır dolusu yardım kumanyasını yerine sağ-salim ulaştırmanın huzurunu yaşıyoruz.” diyerek emanet aldıkları gıda ve giyim eşyasını Suriye’den gelen cephe komutanlarına teslim ettiler. Gürbüz, “Suriye’ye Bir Kumanya’da Sen Bağışla” kampanyasının devam ettiğini, bunun için hayırsever vatandaşların Meşale Derneği’nin www.mesale.org.tr sitesine girerek buradaki hesap numaralarına bağış yapabileceklerini dile getirdi.

Daha sonra yardım malzemeleriyle sınırı geçen Meşale Derneği üyeleri gerçekleştirilen yıkımlara tanık oldular.