Batı Medyası Zulme Sessiz Kalıyor

0
Batı Medyası Zulme Sessiz Kalıyor

Alman ZDF Televizyonu temsilcileri Bülbülzade Vakfını ziyaret ederek Suriye çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Alman ZDF Televizyonu temsilcileri Bülbülzade Vakfını ziyaret ederek vakfımızın Suriye çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Alman ZDF Televizyonun Türkçe yayınlar dairesinden bir gurup gazeteci Bülbülzade Vakfını ziyaret ederek vakfımızın Suriye çalışmaları hakkında Suriye Koordinatörümüz Mahmut Kaçmazer’den bilgi aldılar. 07 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarette Gaziantep Suriye İşadamları Konseyi Başkanı Ahmet Şeyh Vesuf ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundular.

ZDF Televizyonu temsilcilerine açkılamada bulunan Mahmut Kaçamzer batı basınının Suriye’deki zulmü görmezden geldiğini belirterek; “Batı basını maalesef Suriye’deki katliamlara sessiz kalıyor, bu konuda yanlı davranıyor. Bu ise evrensel insani değerlere aykırı. Suriye’de her gün onlarca insan ölüyor, onlarca ev yıkılıyor, milyonlarca insan mülteci durumuna düşürülmüş, bunca olumsuzluğa rağmen maalesef batılılardan gerekli tepkiyi göremiyoruz. Batılı medya kuruluşları buralara kadar gelip bilgi alıyorlar ama aldıkları bu bilgileri kendi ülkelerinde yanlı olarak kullanıyorlar.” diyerek tepkisini dile getirdi.