Başlamış Mahallesinde Kutlu Doğum Coşkusu

0
179

Başlamış yardımlaşma derneğince, geleneksel olarak yapılan ve bu sene dokuzuncusu düzenlenen kutlu doğum programı, büyük bir coşkuya sahne oldu.

 

Her sene olduğu gibi, bu sene de Başlamış Ortaokulu bahçesinde icra edilen programa, vatandaşların ilgisi büyüktü. Binlerle ifade edilen Peygamber sevdalısının katıldığı program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Erzin İlçe Müftüsü Şemseddin İnceler’in açılış konuşmasından sonra, sanatçı Hanefi Gökhan’ın kendisine ait olan albümden seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler, dinleyenlerin gönüllerini mest etti. İlahi dinletisinden sonra, programa Konya’dan konuşmacı olarak katılan, İlahiyatçı Yazar Nuh Doğan kürsüye geldi. Doğan; Müslüman’ın dünya hayatındaki yaşantısına örnek teşkil etmesi gereken, peygamberimizin hayatından tablolar sunduğu konuşmasında, “Her Müslüman’ın dünya ve ahiret mutluluğunu yakalayabilmesi için, ümmeti olmakla şeref bulduğumuz, onur duyduğumuz Peygamberimizin izinde bir hayat sürmesi zorunludur. Hesap gününde, Allah’ın huzuruna yüzümüz ak, amellerimiz pak olarak çıkabilmemiz için, Kutlu Nebi’nin ümmetinin yürüdüğü yollara koyduğu ve dünya hayatımızdaki yolculuğumuza doğru istikametler çizecek olan bu işaret levhalarına muhakkak uymamız gerekir.” dedi.

 Doğan’ın konuşmasının ardından, Başlamış Yardımlaşma Derneği Başkanı Hamdi Geçer, emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. Program, misafirlere ikram edilen yemek ve yapılan duanın ardından sona erdi.