Başlamış Köyü’nde Kutlu Doğum Coşkusu

0
154

Hiç şüphe yok ki bugün bizler için gerçekten mutlu bir gün. Zira bugün, burada Allah Resulünü anma ve anlama adına sekizinci vuslatımızı gerçekleştiriyoruz.

Başlamış Köyü Yardımlaşma Derneğince geleneksel olarak organize edilen ve bu sene sekizincisi düzenlenen kutlu doğum programı 14 Nisan 2013 tarihinde Pazar günü köy okulu bahçesinde gerçekleşti.

Programa, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, İlçe Müftüsü Şemseddin İnceler ve binlerce Peygamber sevdalısı katıldı. Program tam bir şölen havasında geçti.

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Başlamış Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Hamdi Geçer yaptı. Geçer konuşmasında ‘‘Hiç şüphe yok ki bugün bizler için gerçekten mutlu bir gün. Zira bugün, burada Allah Resulünü anma ve anlama adına sekizinci vuslatımızı gerçekleştiriyoruz. Bizleri bu güzel iş için burada, bu güzel ortamda bir araya getiren yüce Rabbimize ne kadar şükretsek azdır diye düşünüyorum. Yüce Rabbimizden, nasıl ki kutlu Nebi’sini anma adına bu gün bizleri burada bir araya getirdiyse, Ahrette de onun sancağı altında bir araya getirmesini temenni ediyorum.’’dedi. Ve katılımcılara davetlerine icap ettikleri için teşekkür etti.

İlçe Müftüsü Şemseddin İnceler’in de bir selamlama konuşması yaptığı programda sanatçı Umut Kaya’nın okuduğu ilahiler de dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Daha sonra kürsüye, Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Ali Küçük geldi. Ali Küçük konuşmasında, Allah’ın ve resulünün namaza verdiği önemi, Ayet ve Hadislerle anlattı.‘‘Bir bedende baş neyse, Müslüman’ın hayatında da namaz odur. Başsız bir beden düşünülemeyeceği gibi, namazsız da bir Müslüman düşünülemez’’ diyen Ali Küçük, İnsanların Allah katında şeref bulmalarının öğrendikleri ayetlerle ilgili olduğuna vurgu yaptı. Küçük ‘‘Sakın yanlış anlaşılmasın. Biz kimseye şerefsiz demiyoruz. Esasen eşrefi mahlûkat olan insan en şerefli varlıktır. Ancak her öğrendiğiniz ayetle Allah’ın yanında şeref dereceniz bir kat daha artmış olacaktır.’’ dedi.

Program, konuşmalardan sonra, misafirlere öğle yemeği ikramı ve Emin Cansız hocanın yaptığı dua ile sona erdi.