Ana Sayfa Kuruluşlar Başkan Erkoç’tan Rıdvan Hoca Vakfı’na ziyaret

Başkan Erkoç’tan Rıdvan Hoca Vakfı’na ziyaret

0
Başkan Erkoç’tan Rıdvan Hoca Vakfı’na ziyaret

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Rıdvan Hoca Vakfı’nda vakıf yöneticileri ve gönüllüleri ile bir araya geldi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında Rıdvan Hoca Vakfı Ortaöğretim Çalışma Salonu’nda vakıf yöneticileri ve gönüllüleri ile bir araya geldi.

Vakıf başkanı Osman Kurtoğlu ve Mütevelli Heyeti adına Seyfi Pınarbaşı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaret oldukça verimli geçti. Vakıf Başkanı Osman Kurtoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a şehirdeki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Anadolu Platformu adına konuşan Seyfi Pınarbaşı, platformun yayınları hakkında Başkan Erkoç’a bilgi verdi. Özellikle ülkemizin güncel meselelerinde Platform’un bakış açısını anlatan Pınarbaşı, “Oldukça kritik bir dönemden geçiyoruz. Ortadoğu’da sınırların yeniden çizildiği bir ortamda yaşananlara duyarsız kalamazdık” dedi.

Pınarbaşı, toplumu bilinçlendirme ve yönlendirme çalışmaları kapsamında kitaplar ve yayınlar çıkardıklarını belirtti. Sadece Türkiye’yi değil, Ortadoğu’yu da kapsayan çalışmalarda Arapça, Türkçe ve Kürtçe eserler ortaya koyduklarını ifade eden Pınarbaşı “Özellikle Suriyeli muhacir kardeşlerimizin eğitim çalışmalarında kullanabilecekleri Arapça müfredatlar geliştiriyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise ziyaretinde şunları dile getirdi; “şehrimiz kültürel açıdan oldukça hareketli bir pozisyonda. Bunda, hiç kuşkusuz başta Rıdvan Hoca Vakfı olmak üzere sivil toplumun büyük bir payı var. Biz STK’ları önemsiyoruz. Bu manada insanımıza faydalı olması adına ne varsa desteklerimizle STK’ların yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Yine STK’larla birlikte şehrimizdeki 65 bin muhacir kardeşimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bu alanda, önümüze gelecek her türlü projeye de destek vermeye hazırız.”

Ziyaret sonrasında, Başkan Erkoç’a, Rıdvan Hoca Vakfı adına Anadolu Platformu’nun yayınlarından oluşan çeşitli hediyeler takdim edildi.

/