Basına ve Kamuoyuna

0
195

Hukuk Dışı, Polis Destekli Yargı Operasyonunu Telin Ediyoruz!

Bugün (14 Ocak 2014) İHH Kilis ofisine ve aynı yerde bulunan Katar Kızılay’ına ait olan mekânlarda baskın düzenlenip, usulsüz aramalar yapıldı, bilgisayarlarına el konuldu.

 

Aynı anda ülkemizin farklı illerinde de benzer operasyonların yapıldığıyla ilgili haberler gelmekte.

 

İHH şubesine yapılan bu baskınlar bir operasyondur!

 

Dönüşen ve vesayet sisteminden uzaklaşmaya çalışan Türkiye’ye karşı güdümlü ve milli olmayan paralel devlet tarafından yapılan diğer operasyonların bir devamıdır.

 

Bu operasyon İsrail devleti ve Siyonist lobi çıkarlarını önceleyen eski devlet unsurlarının İHH üzerinden Türkiye’yi uluslar arası platformda Cihadist saptırması ile zor durumda bırakmayı amaçlamaktadır.

 

Üç yıldır savunmasız bir şekilde kalan ve bin bir güçlük altında yaşamlarını sürdüren Suriye halkına ve dünyadaki bütün mazlumlara yardım yapan sivil toplum kuruluşlarına terör, el-Kaide yaftası vurmak amacını taşıyan bu alçak operasyonu şiddetle kınıyoruz.

Sivil toplum kuruluşlarını, yardım derneklerini ve hayır vakıflarını bile hedef alacak kadar gözü dönmüş olan devlet içine çöreklenmiş polis destekli yargı örgütünün bu operasyonu aynı zamanda derin bir acziyet içinde olduğunu da göstermektedir.

 

Bu hukuk dışı yargı operasyonunu kamuoyu huzurunda telin ediyor, halkımızın paralel yapılanmalara karşı duyarlı olmaya davet ediyor ve İHH’lı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

 

Anadolu Platformu

14. 01. 2014