Basın Açıklamasına Davet

0
165

28 Şubat Darbesi’nin trajikomik suçlamalarından biriyle demir parmaklıklar ardında 21 ay 15 gün hapis yatan Nurettin Kayan, Denetimli Serbestlik kapsamında Bandırma cezaevinden tahliye oldu.

28 Şubat Darbesi’nin trajikomik suçlamalarından biriyle demir parmaklıklar ardında 21 ay 15 gün hapis yatan Nurettin Kayan,  Denetimli Serbestlik kapsamında Bandırma cezaevinden tahliye oldu.

 

Örgüt üyesi olmak ve ağabeyi Ramazan KAYAN’a yardım ve yataklık suçlamasıyla ceza alan Nurettin KAYAN’a ait deliller, yapılan tespitler, tüm dosya dikkate alındığında suçlama sebebi olabilecek herhangi bir delil bulunamamıştı. Buna rağmen 3 yıl 9 aylık hapis cezasının Yargıtay’ca onanması üzerine 15 Kasım Cuma 2013 akşamı yakalanarak Bursa cezaevine konulmuştu.

 

28 Şubat Darbe Sürecinde örgüt lideri olmakla suçlanan ve 2002 yılında söz konusu davadan beraat eden ağabeyi Ramazan KAYAN’a yardım ve yataklık iddiasıyla 2013 yılında Nurettin KAYAN’ın cezaevine konulmuş olması bir hukuk garabeti olarak tarihe geçecektir.

 

Cezaevinden tahliye olan Nurettin KAYAN, 04 Eylül 2015 Cuma saat 11.00’da AKDAV (Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı) Genel Merkezi’nde basın açıklaması yapacaktır. Açıklamaya bütün basın kuruluşları davetlidir.