Başarı Paylaşıldıkça Devam Eder

0
Başarı Paylaşıldıkça Devam Eder

Akdeniz Derneği Kadın Komisyonu tarafından ayda bir düzenlenen Yeniden İnşa Programında bu ay “Grup Yönetimi” konusu Eğitimci Nuray Güvelioğlu’nun sunumu ile işlendi.

Akdeniz Derneği Kadın Komisyonu, derneğin eğitim çalışmalarında görev alan kadınlara yönelik, ayda bir düzenlediği "Yeniden İnşa Programı’nı bu ay 6 Ocak Cuma günü Akdeniz Derneği’nde gerçekleştirdi.

Yeniden İnşa Programında bu ay “Grup Yönetimi” konusunu konuk Eğitimci Nuray Güvelioğlu sundu.

Güvelioğlu; grup oluşturma, grup yönetim ilkeleri, grupta plan nasıl olmalı, grupta görev dağılımı, grupta problem çözme yöntemleri başlıkları etrafında konuştu.

Nuray Güvelioğlu konuşmasında özetle şunları ifade etti; “Grup oluştururken amacın net olması gerekir. Belirlenen amaca ulaşmak için planlama yapılmalı. Planlama yaparken de grup üyelerini iyi tanımak, beklentileri doğru tespit etmek hem planın sağlıklı işlemesine hem de planı gerçekleştirecek görevlileri iyi seçmemize yarayacaktır. Olumsuz eleştiriler saygı çerçevesinde kişiliği hedef almadan yapılmalıdır. Grup içerisinde yaşanacak sorunlar kesinlikle üzeri kapatılmamalı, bir an önce çözüm aranmalıdır. Grup lideri ise öncelikle adaletli olmalıdır. Grup üyeleri adalet konusunda liderine güvenmelidir. Lider başarıyı paylaşmalı çünkü paylaşıldıkça başarı devam edecektir. ”