Barış Radyo'dan Mavi Marmara Fotoğraf Sergisi

0
244

Barış Radyo Mavi Marmara’da katledilen ve yaralanan insanlarla bu onurlu sefere çıkan insanlara ithaf edilen bir fotoğraf sergisi düzenledi. Baskın öncesi, baskın anı ve şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı Mavi Marmara Fotoğraf Sergisi ‘Cemal Gürsel Caddesi’ Petrol İstasyonu yanında.

17 yıldır Adana’da yayınlarını 104.8 frekansından sürdüren Barış Radyo, 31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze’ye yakın uluslararası sularda İsrail Ordusunun saldırısı sonucunda onlarca kişinin yaralandığı ve 9 vatandaşımızın da şehit olduğu Mavi Marmara konulu resim sergisi düzenledi. Baskın öncesi, baskın anı ve şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı Mavi Marmara Fotoğraf Sergisi ‘Cemal Gürsel Caddesi’ Petrol İstasyonu yanında sergilendi.

Barış Radyo Genel Müdürü Mahmut Eraslan İsrail’in hain saldırısının hemen ertesinde bir kamuoyu oluştuğunu ve Adana halkının hemen İsrail’e tepkisini ortaya koyduğunu belirtti.  Adanalıların her zaman mazlum Gazze halkından yana olduğunu, Gazze için canını feda eden 9 vatandaşımızdan birinin de Adana’nın yiğit evladı Çetin Topçuoğlu olduğunu belirterek fotoğraf sergisini Mavi Marmara’da katledilen ve yaralanan insanlarla bu onurlu sefere çıkan insanlara ithaf ettiklerini söyledi.

Eraslan İsrail’in BM’ye sunduğu Ara Raporda kendisini tamamen haklı gören küstah bir anlayış sergilediğini ama Mavi Marmara Konvoyu’ndaki hiç bir insanın Gazze’ye insani yardım götürmekten başka amaçlarının olmadığını bütün dünyanın bildiğini belirtti.

 Adana’nın gündem belirleyen radyosu Barış Radyo  www.barisradyo.com.tr adresinden  internet aracılığıyla da dinlenilebiliyor.