Bağımlılıklar Karşısında Sorumluluklarımız

0
133

Anadolu Öğrenci Topluluğu, Pusula Kitabevi’nde Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Bozdağ ile  “Bağımlılıklar Karşısında Sorumluluklarımız” konulu söyleşi programı düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Bünyesinde Gaziantep Üniversitesinde faaliyetlerde bulunan Anadolu Öğrenci Topluluğu 21 Şubat Perşembe günü Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Bozdağ ile yapılan “Bağımlılıklar Karşısında Sorumluluklarımız” konulu söyleşi programı düzenledi.

Moderatörlüğü Yunus Keklikçi tarafından yapılan programda Ahmet Bozdağ, bağımlılığın bağdan geldiğini ve bu bağların arka planında duygunun olduğunu söyledi. Bozdağ, teknoloji, madde, oyun ve farklı bağımlılıkların aşırı sevgi, haz, öfkenin neticesinde ortaya çıktığını söylerken bağımlılık neden kötüdür bahsini 4 madde ile açıkladı.

– Özgürlüğü kısıtlaması

– İradesizleşmeye bağlı kölelik

– Yaşama hakkına kast etme

– Vücut bütünlüğüne zarar vermesi

Bunlar karşısında bizlere düşen en önemli sorumlulukların dirayetli olmak ve vefalı olmak olduğunu belirten Bozdağ, “Siyasi bağımsızlığı yaşadık ancak kültürel olarak da bağımlı olduğumuz her şeyi muhasebe etmemiz gerekir” dedi. İkram eşliğinde yapılan soru-cevap bölümünden sonra program sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.