Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği ‘Arapça Öğreniminde Alternatif Yöntemler’ Konferansı Düzenlendi

‘Arapça Öğreniminde Alternatif Yöntemler’ Konferansı Düzenlendi

0
‘Arapça Öğreniminde Alternatif Yöntemler’ Konferansı Düzenlendi

Selçuk Üniversitesi Akademik Düşünce Topluluğu, EKİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Keş’in katılımıyla “Arapça Öğreniminde Alternatif Yöntemler” konulu konferansı gerçekleştirdi.

Selçuk Üniversitesi Akademik Düşünce Topluluğu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Eğitim Kültür İlim ve Medeniyet Derdeği (EKİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Keş’in katılımıyla “Arapça Öğreniminde Alternatif Yöntemler” konulu konferansı gerçekleştirdi.

Çoğunluğu Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden oluşan Selçuk Üniversitesi öğrencilerine yönelik tavsiyelerde bulunup Arapçanın önemine dair değerlendirmelerde bulundu. Salih Zeki Keş “Öğrencilerin Arapçayı öğrenmede yaşadıkları problemin temel sebebinin yöntem hatası olduğunu belirtti.” Buna alternatif olarak öğrencilerin dil öğrenmede serbest olması gerektiğini ve kendilerine has yöntem belirlemeleri gerektiği üzerinde durdu.

Konferans soru cevap şeklinde devam ederken öğrenciler konferanstan çok verim aldıklarını ifade ederek Salih Zeki Keş’ten bir konferans talebinde daha bulundular. 

 

Konferans bitiminde katılımlarından dolayı Salih Zeki Keş’e hediye takdim edildi.