ARAKAN yalnız yardım yapılacak bir yer değildir!

0
102

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Arakan’a destek için 11 Ağustos Cumartesi günü PAYAS Belediyesi (HATAY) önünde bir iftar programı düzenledi.

Sade iftar kapsamında katılımcılara çorba, hurma, ekmek ve su ikram edildi. Fotoğraf sergisi açıldı. Yardım stantlarında Arakan için yardım toplandı.

Programdaki basın açıklamasından detaylar şöyle:

Buradan ellerimizin uzanamadığı Burma’nın, Filistin’in, ve diğer coğrafyaların zalimlerine bağırıp çağırmayacağız. Sadece sizlerin gönüllerinize uzanmak istiyoruz. Erzin’den İskenderun’a bölge halkını ve tüm Türkiye’yi duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu yıl en az geçen yıl Somali’ye gönderdiğimiz kadar Arakan’a yardım göndermemiz gerekiyor. Nimetin şükrü yine nimet iledir.

Arakan’ı bu gece anmak ve sonra da unutmak hikmetli ve faydalı bir amel değildir. En az Arakan’a yapacağınız yardımlar kadar değerli olan şey bu gece evinizde ve Allah’ın huzurunda yapacağınız muhasebedir. Arakan sadece yardım yapılacak bir yer değildir!!! Arakan bir duyarlılık, nefisle mücadele, tefekkür vesilesi ve samimiyet testidir.

Arakan’daki zulmü ve insanlık dışı uygulamaları sürdüren Burma Hükümetini elbette ve şiddetle kınıyoruz. Fakat en büyük taleplerimiz önce siz müslüman kardeşlerimizden, sonra tüm İslam ülkelerindendir. Yeryüzünün neredeyse tamamında zulüm altında inleyen bir ümmetin dirilişine vargücünüzle hizmet edin. Sahip olduğunuz tüm nimetleri ve iktidarı lüksü, konforu ve şatafatı arttırmak için harcamayın fakat adaleti ve merhameti tüm yeryüzünde yaymak için kullanın. Arakan’a ve müslüman ya da gayri müslim tüm mazlum halklara tam bir duyarlılık gösterin ve bunu azimle devam ettirin.