Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB’den Teşkilatçılık ve Liderlik Kampı

AÖB’den Teşkilatçılık ve Liderlik Kampı

0
AÖB’den Teşkilatçılık ve Liderlik Kampı

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Ortaöğretim Komisyonu “Teşkilatçılık ve Liderlik” konulu iki günlük kamp düzenliyor.

AÖB Ortaöğretim Komisyonu Gaziantep’te iki günlük “Teşkilatçılık ve Liderlik” konulu kamp düzenliyor. 4-5 Haziran Cumartesi-Pazar günleri Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde düzenlenen kampa, Anadolu Platformu 11. Bölgede yer alan Gaziantep, Adıyaman, Kâhta, Kahramanmaraş, Nizip ve Elbistan’dan 80 kız ve erkek öğrenci katılıyor.

Teşkilatçılık ve Liderlik Kamp’ının açılışı 3 Haziran Cuma akşamı BEKAM Konferans Salonunda yapıldı. Kamp, Kur’an-ı Kerim ve Türkçe Mealinin okunması ile başladı. Ardından Anadolu Öğrenci Birliği’nin tanıtım filmi izlendi.

Kampın açılışında konuşan Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er, yeni dönemde teşkilatçı ve lider gençleri aramızda görmek istiyoruz diyerek; “Burada yaptığımız bu çalışma çarpan etkisi oluşturarak birçok yerde güzelliklere dönüşecek inşallah. Buradaki küçük bir adım gerek Türkiye’de gerekse uluslararası alanda gelecekte iyi şeylerin oluşmasına vesile olacak.

Sizlere gelecek için ihtiyacımız var. Sizler, bizden sonrakilere bu davayı aşılayacak insanlarsınız. Allah diyor ki; Sizler insanlık içerisinden çıkarılmış hayırlı bir ümmetsiniz. Sizler öncülersiniz. Sağınıza solunuza bakmadan ben varım diyen gençlerden olmalısınız. Bu kampta hep beraber bunun mücadelesini vereceğiz” dedi.

Teşkilatçılık ve Liderlik Kamp’ının program akışı şöyle;

4 Haziran Cumartesi

09.00-10.30 Seminer-1: Teşkilatçılık

11.00-12.10 Seminer-2: Liderlik ve Öncü Şahsiyetler

14.30-15.20 Seminer-3: Davetçi, Çevre ve Okul

17.00-18.00 Seminer-4: Türkiye ve Dünyadaki Gelişmeleri Okuma

19.10-20.40 Gurup Seminerleri: Beceri Kazanma ve Kendini Yetiştirme

21.30-22.30 Sosyal etkinlik

5 Haziran Pazar

10.00-11.30 Aidiyet Gönüllülük ve Sorumluluk

11.30-… Şehir Gezisi