AÖB’den Teşkilat Ziyaretleri

0
246

Anadolu Öğrenci Birliği heyeti, Anadolu’daki AÖB teşkilatlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirerek çeşitli istişarelerde bulundu.

Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça, Dış İlişkilerimizden Sorumlu Başkan Yardımcısı M.Fatih Eren, Kız Öğrencilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevgi Şişman, Orta öğretim komisyon Başkanı Adem Er ve beraberindeki heyet 27 Ekim’de Tatvan ve Muş Temsilciliğini ziyaret etti. Ziyarette ortaöğretim çalışmaları, üniversite çalışmaları, eğitim çalışmaları ve bölgenin genel durumu hakkında çeşitli istişareler yapıldı.

28 Ekim’de Diyarbakır, Batman ve Mardin illeri de ziyaret edildi. Ziyarete Gaziantep Bölge Başkanı Huzeyfe Akaslan ve Kız Öğrencilerden Sorumlu Bölge Başkanı Şehadet Gerçek de eşlik etti. İllerde üniversite öğrencileri ve il istişare heyetleri ile bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Diyarbakır’da gençler ile hasbihal gerçekleştiren AÖB Genel Başkanı Mesut Çaça bölgenin ehemmiyetinin altını çizerek, “Kıymetli dostlar! Diyarbakır bir medeniyet diyarıdır, kadim bir geçmişi ve kültürü vardır. Bölge için çok stratejik bir öneme sahiptir. Bu yüzden Dicle Üniversitesi Kampüsü boş bırakılmamalıdır. Oralarda Müslümanlar varlık göstermez, çalışma yapmazsa nevzuhur ideolojik yapılanmalar baş gösterecektir. Bundan sebep anın vacibiyeti yerine getirilerek daha fazla çaba harcanmalıdır” dedi.

29 Ekim’de ise Gaziantep ve Adıyaman Temsilcilikleri ziyaret edildi. Gaziantep Teşkilatı ile Halfeti gezisi yapan Genel Başkan Çaça gençlerle tanışarak hasbihal yaptı. Tacikistan, Burkina Faso, Suriye, Tayland gibi muhtelif Uluslararası öğrencilerin de dâhil olduğu gezi renkli görüntülere sahne oldu.

Son olarak Adıyaman’da açılan Bilgi ve Hikmet Kitap Kafe’yi ziyaret eden heyet burada il istişare heyeti ile bir araya gelerek çeşitli istişarelerde bulundu.