AÖB’den Tanışma Toplantısı

0
253

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi erkek öğrencileri, Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileriyle tanışma programında bir araya geldi.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla yeni gelen öğrencilerle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla Anadolu Öğrenci Birliği tarafından 28 Eylül Perşembe günü düzenlenen tanışma programı Bülbülzade Vakfı Davut Özgül konferans salonunda yapıldı.

Program Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep sorumlusu Huzeyfe Akaslan’ın konuşması ile başladı. Akaslan, konuşmasında öğrenci olmanın sadece derse girip çıkmaktan ibaret olmadığını belirterek; “Gelin ailemize, çevremize ve insanlığa karşı sorumluluklarımızı hep birlikte yerine getirelim” dedi.

Ardından haftalık tefsir derslerini yürüten Mesut Aydağ selamlama konuşması için kürsüye geldi. Aydağ, Müslüman gençlerin ilimde, fende en önde olması gerektiğini, öğrencilerin okudukları bölümleri hem kendileri için hem de toplum için en iyi dereceyle bitirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Daha sonra Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Sıddık Akdoğan bir konuşma yaptı. Akdoğan konuşmasında “yurt içerisinde başkasının hakkına riayet etmenizi ve kendiniz için istediğinizi arkadaşlarınız için de istemenizi sizlerden istiyorum” dedi.

İkramlar eşliğinde, sinevizyon gösterileriyle devam eden program, AÖB öğrencilerinden Abdullah Başyiğit’in Anadolu Öğrenci Birliği yurt temsilciliği olarak seçilmesinin ardından sona erdi.