Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB’den “Peygamberler ve Ümmet Vizyonu” Kampı

AÖB’den “Peygamberler ve Ümmet Vizyonu” Kampı

0
AÖB’den “Peygamberler ve Ümmet Vizyonu” Kampı

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi, “Peygamberler Tarihi ve Ümmet Vizyonumuz” başlıklı hizmetiçi eğitim programı düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi, “Peygamberler Tarihi ve Ümmet Vizyonumuz” başlıklı hizmetiçi eğitim programı düzenledi. 10-11 Aralık tarihlerinde düzenlenen hizmetiçi eğitim programına çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın ilk günü kız öğrencilere yönelik olarak yapıldı. “Peygamberlerden Günümüze Sorumluluk” başlığının ele alındığı hizmetiçi eğitim programında öğrenciler tarafından peygamberlerin örnek hayatları ve mücadeleleri anlatıldı.

Hizmetiçi eğitim programında; Hz. İsa (a.s)'ı – Sena Pak, Hz. Musa (a.s)'ı – Erva Aydın, Hz. İbrahim (a.s)'ı – Rümeysa Taşçı, Hz. Yunus (a.s)'ı – Merve Kurt, Hz. Yusuf (a.s)'ı – Betül Çelik, Hz. Nuh (a.s)'ı – Büşra Yücel, Hz. Adem (a.s)'ı – Sena Kaya, Hz. Meryem (a.s)'ı – Merve Fırat, Hz. Lut (a.s)'ı – Rümeysa Pekmezci anlattı.

İlk günün akşamında öğrenciler, Şehitkâmil Belediyesi, İstikrar Spor Kulübü, AÖB tarafından düzenlenen Üniversiteliler Salonda 3×3 Salon Basketbol Turnuvasına katıldı.

“Peygamberler Tarihi ve Ümmet Vizyonumuz” konulu hizmetiçi eğitim programının ikinci günü Talha Kaplan’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. BEKAM Konferans Salonunda yapılan ikinci günün ilk semineri Mehmet Cengiz tarafından sunulan “İhtilaflarımız Rahmet mi? Felaket mi?” başlığı ile yapıldı.  

Mehmet Cengiz sunumunda, ümmetin küçük ihtilaflarda bile birbirlerini çekemediğini, bazı tarihi bilgilerin yanlış değerlendirilmesi sonucu bugün bizi ayıran noktaların daha keskinleştirdiğini belirtti.

Ardından “Kurum Kültürümüz” başlığı ile Rabia Aldemir bir sunum gerçekleştirdi. Rabia Aldemir sunumunda, vakıf, dernek kültürünü, birlikte çalışmanın değerini, iyiliğin paylaşıldıkça çoğaldığını, inanarak sağlam duruş gösterenlerin inanmayanları bile bu davaya inandırdığından örnekler vererek anlattı.

Programın son oturumu ise öğleden sonra yapılan “Muhasebeden İnşaya Aklı Selim” başlığı ile Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir tarafından yapıldı.

Turgay Aldemir, dünyayı yönetenlerin dünyayı gezenler olduğunu, herkesin başkasının hukukuna saygı göstermesi gerektiğini, bu şekilde yaşamın insanı değerli kılacağının altını çizdi.

Programın son bölümünde ise işadamı Mustafa Eruslu, öğrencilerle tecrübe paylaşımında bulunduğu bir hasbihal gerçekleştirdi.