AÖB’den Ortaöğretim Yaz Kampı

0
130

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi tarafından organize edilen ortaöğretim öğrencilerine yönelik yaz kampı Gaziantep’te başladı.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi tarafından organize edilen ortaöğretim yaz kampı Bülbülzade Vakfı sosyal tesislerinde başladı. 3 hafta devam edecek olan yaz kampı boyunca öğrenciler Bülbülzade Vakfı Sosyal tesislerinde yatılı olarak kalacaklar. Ortaöğretim kampına Kocaeli, Uşak, Karaman, Hatay Kırıkhan, Ağrı Doğubayazıt, Erciş, Tatvan, Kilis, Mardin, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinden 100 civarında öğrenci katılıyor.

Sabah namazından sonra başlayan eğitim faaliyetlerin sabah kısmında Kur’an-ı Kerim, Siyer, Hadis, Fıkıh, dersleri işlenirken öğleden sonra ise kitap okuma, atölye çalışmaları ve çeşitli sosyal etkinlikler yapılıyor. Öğleden sonraki sosyal etkinlikler çerçevesinde; yüzme, futbol, voleybol, basketbol, tarihi yerler gezi, izcilik kampı düzenleniyor. Akşam kısmında ise alanında uzman eğitimciler tarafından öğrencilerimize yönelik çeşitli seminerler veriliyor.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi bilgi, hikmet ve inançla donatmak için yapılan bu çalışmalar sayesinde çeşitli illerden gelen öğrencilerimiz birbirlerini daha yakından tanıma imkânı buluyorlar.