Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB’den Ortaöğretim Kız Öğrencilerine Doğu Gezisi

AÖB’den Ortaöğretim Kız Öğrencilerine Doğu Gezisi

0
AÖB’den Ortaöğretim Kız Öğrencilerine Doğu Gezisi

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu tarafından ortaöğretim kız öğrencilerine yönelik Malatya, Elazığ ve Kahramanmaraş’a gezi düzenlendi.

 

Geziye Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu bünyesinde ders gruplarına devam eden 100 öğrenci, Ortaöğretim komisyonu üyeleri; Rukiye Kaplan, Arzu Kelleci, Elif Yedek ve 5 eğitimci katıldı. 6 servisle yapılan gezide 3 servis Elazığ Harput ve Malatya Merkez’i ziyaret ederken diğer 3 servis ise Malatya Darende ve Kahramanmaraş’ı ziyaret etti. Gezi için 24 Mayıs Cumartesi günü saat 03.00’de Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Kompleksinden yola çıkıldı. 08.00’de Elazığ Abı Hayat vakfına geçen 1. Grup öğrencileri orada kahvaltı yaptıktan sonra Harput kalesini ziyaret etti. Aşırı yağmur sebebiyle kaleye çıkılamazken etrafında bulunan Arap Baba türbesi başta olmak üzere camii ve tarihi mekânlar gezilerek tekrar Abı Hayat vakfına geçildi. Orada öğlen yemeği yenilip namazlar kılındıktan sonra Malatya’ya doğru yola çıkıldı. Malatya’da Ulu cami, Sanat sokağı ve Kervansaray ziyaret edildi. Daha sonra Hanımeli Derneği tarafından öğrencilerimize çay ve tatlı ikramı yapıldı. Malatya merkezdeki çarşıları da ziyaret eden öğrenci kafilesi saat 19.00’da Gaziantep’e doğru yola çıkıldı.

II. öğrenci kafilesi ise sabah 08.00’de Darende’ye vardı. Burada Somuncu Baba’yı ve Şelale’yi ziyaret eden kafile, öğlen yemeğinin ardından yola çıkılarak Kahramanmaraş’ın Yeşilgöz piknik alanına vardı. Piknik alanını gezen öğrenci kafilesi akşam saat 19.00 sıralarında Gaziantep’e doğru hareket etti.