Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB’den Mültecilik ve Sosyal Dayanışma Paneli

AÖB’den Mültecilik ve Sosyal Dayanışma Paneli

0
AÖB’den Mültecilik ve Sosyal Dayanışma Paneli

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi, Mültecilik ve Sosyal Dayanışma Paneli ile Mültecilik Konulu Kompozisyon Yarışmasının ödül törenini birlikte düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi 28 Nisan Perşembe günü Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde Mültecilik ve Sosyal Dayanışma Paneli ile Mültecilik Konulu Kompozisyon Yarışmasının ödül törenini birlikte düzenledi.

Programa Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı, Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

AÖB Öğrencilerinden Yunus Keklikçi tarafından sunulan program, Suriyeli sanatçı İbrahim Müslimani’nin mini konseriyle başladı. Daha sonra panel kısmına geçildi. Mültecilik ve Sosyal Dayanışma Paneli’nin moderatörlüğünü Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı yaptı.

Panelistler ise Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Cojep İnternational Türkiye Koordinatörü Ali Güneş ve Minberşam Derneği Kadın Koordinatörü Nadiya Cuma idi. Panelde Ali Güneş; Mültecilik Olgusu Tarihi ve İstatistik Açılımları, Nadiya Cuma; Konuk Severlik – Birlikte Yaşama ve İzlenimler, Mahmut Kaçmazer ise; Ortak Geleceğimiz ve Toplumsal Dayanışma konulu sunum yaptılar.

Sunumların ardından dinleyicilerden gelen sorular yanıtlandı.

Sunumların ardından bir konuşma yapan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, 400 bin Suriyelinin yaşadığı Gaziantep’te bin 300 öğrenciye 28 dalda eğitim verdiklerini ve bu vesile ile ensar olmaya çalıştıklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından kompozisyon yarışması ödül törenine geçildi. Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak üç dilde yapılan Mültecilik konulu ödüllü kompozisyon yarışmasında ilk üçe giren öğrenciler sahneye davet edilerek ödülleri verildi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Mahmut Kaçmazer, Prof. Dr. Cahit Bağcı ve Prof. Dr. Yavuz Coşkun tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi. Toplu hatıra fotoğrafının ardından Toplumsal Duyarlılık Projesi’ne verdikleri desteklerden dolayı Yunus Keklikçi ve Rümeysa Taşçı’ya Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun tarafından teşekkür beratı verildi.