Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB’den Mültecilik Konulu Fotoğraf Sergisi

AÖB’den Mültecilik Konulu Fotoğraf Sergisi

0
AÖB’den Mültecilik Konulu Fotoğraf Sergisi

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, Gaziantep Üniversitesi Kampüsü içerisinde “Mültecilik ve Toplumsal Dayanışma” konulu resim sergisi düzenliyor.

26 Nisan Salı günü Gaziantep Üniversitesi Kampüsü içerisinde açılan sergi, 27 Nisan akşamı sona erecek. Sergide mültecilerin Türkiye ve dünyadan çekilmiş fotoğrafları sergileniyor.

Sergi ile ilgili bilgi veren Anadolu Öğrenci Birliği öğrencilerinden Usam Çolakoğlu, gençler olarak muhacir kardeşlerimizi misafir etme sürecine destek verdiklerini belirtti.

Çolakoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Mültecilik ve Toplumsal Dayanışma konulu ve 2 gün sürecek resim sergimizi GAÜN Kampüsünde açtık. Muhacir kardeşlerimizi misafir etme noktasında yalnız bırakıldığımız bu süreç Batı’ya ders olmuştur. Gençler olarak muhacir kardeşlerimizi misafir etme sürecine en büyük desteği vereceğiz. Bu minvalde düzenlediğimiz programın amacına ulaşması adına yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Üniversite gençliğine bu bilinci aşılamak bizim için büyük bir sorumluluktur.”